До Верхньої палати американського Конгресу надійшов законопроект про посилення співпраці Сполучених Штатів з Україною у сфері кібербезпеки. Про це повідомило посольство США у Києві.
Двопартійна група американських сенаторів на чолі з демократом Шерродом Брауном та республіканцем Патриком Туумі представила на розгляд Сенату проект «Закону про співпрацю з Україною з питань кібербезпеки», який вже 7 лютого 2018 року схвалила Палата представників.
«Документ спрямований на надання допомоги Україні в удосконаленні власної стратегії кібербезпеки, зокрема, що стосується посилення захисту комп’ютерних мереж органів державної влади, зменшення залежності України від російських інформаційних та комунікаційних технологій; сприяння розширенню участі України у програмах обміну інформацією, що пов’язана з проблематикою кібербезпеки, та міжнародних зусиллях з протидії загрозам у всесвітній Інтернет-мережі», — йдеться у повідомленні.
Для набуття чинності документ має підтримати Сенат, президент США — підписати його.
Раніше розвідка США повідомляла, що Росія може використати проти України нові інструменти у кіберопераціях.
У червня 2017 року почалася атака вірусу NotPetya. В Україні жертвами стали міністерства, банки, транспортні компанії, мобільні оператори, енергетичні підприємства і ЗМІ.
У звітах ЦРУ йшлося про те, що за кібератакою вірусу NotPetya влітку 2017 року найімовірніше стояло російське Головне розвідувальне управління Міноборони Росії.