Розвідка США очікує, що Росія у 2018 році посилить кібератаки проти України

27 червня 2017 року Україна зазнала хакерських атак від вірусу-вимагача Petya

Протягом наступного року російські спецслужби та урядові агентства можуть посилити підривну кіберактивність проти США, країн Заходу, а також безпосередньо проти України. Про це заявив директор Національної розвідки США Деніел Коатс у своїй доповіді, представленій на слуханнях в Комітеті з питань розвідки американського Сенату, інформує «Укрінформ».

«Ми очікуємо, що протягом наступного року Росія проводитиме більш потужні та більш руйнівні кібер-операції, очевидно, застосовуючи нові можливості проти України», - наголосив Коатс.

За прогнозами Нацрозвідки США, російський уряд розширюватиме діапазон уже реалізованих операцій, «у тому числі щодо порушення роботи енергорозподільчих мереж України, хакерських зламів з подальшим оприлюдненням інформації, збільшенні мережевих атак, а також провокацій під чужим іменем».

Крім того, у США очікують, що російські спецслужби продовжать випробувати на міцність життєво-важливу інфраструктуру США та країн-союзників, а також посилюватимуть непорозуміння між США, НАТО та іншими партнерами.

Коатс також наголосив, що Росія продовжить використовувати вибори та інші демократичні процеси в США і країнах заходу як можливість для підриву демократії.

«Як мінімум, ми очікуємо, що Росія продовжуватиме використовувати пропаганду, соціальні медіа, підставних осіб, співчутливих спікерів та інші засоби впливу, щоб спробувати посилити соціальні та політичні перепони в США», – зазначив він.

До слова, на початку лютого в Україні відкрили центр реагування та координації протидії кіберзагрозам.

Як інформував ZAXID.NET, 27 червня 2017 року низка українських державних та приватних компаній, банків зазнали хакерських атак від вірусу-вимагача Petya. Хакери також паралізували роботу Кабміну та вивели із ладу електронний документообіг ЧАЕС. Атаки зазнав й медіа-холдинг «Люкс».

Тоді вірус Petya запустився через фішингове повідомлення (файл Петя.apx) або оновлення програми M.E.doc. За даними українських спецслужб, до поширення вірусу серед українських користувачів інтернету причетна Росія.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук