В Україні відкрили центр реагування та координації протидії кіберзагрозам

Секретар РНБО Олександр Турчинов

В Україні з'явився Центр реагування на кіберінциденти, що координуватиме роботу підрозділів кіберзахисту з різних правоохоронних структур. Про це заявив секретар РНБО Олександр Турчинов під час відкриття Центру, інформує «Інтерфакс-Україна».

«В Україні створюється система захисту від кіберагресії. Сьогодні ми відкриваємо Центр реагування на кіберінциденти. Він стає фактично ядром кіберзахисту країни. Центр не просто спостерігає за розвитком кіберінцидентів – кібератак тощо, – він виявляє їх на ранніх стадіях і забезпечую їхню швидку локалізацію. Центр реагування підтягує необхідні ресурси залежно від масштабів кіберагресії – Держслужбу спецзв'язку та захисту інформації, кіберпідрозділи СБУ або Нацполіції», – розповів Турчинов.

За словами голови РНБО, Центр також проводитиме профілактику кібератак і готуватиме фахівців для правоохоронних структур, а для його створення використали найсучасніші технології.

«Це координуюче ядро, що не тільки блокуватиме розвиток кіберінциденту, але й проводитиме в мережах розвідку, виявлятиме небезпечні програми, віруси ще до того, як вони почнуть активно діяти. На базі центру є навчальні підрозділи, що забезпечать підготовку кадрів для СБУ та Нацполіції. Для побудови центру використані найкращі технології, які є у світі», – додав Турчинов.

«Центр, який побудований в Україні, буде співпрацювати з аналогічними центрами країн НАТО в першу чергу (з російськими – не буде співпраці). Взаємодіючи з ними, значно покращиться якість реагування на кіберінциденти: за рахунок обміну інформації, підтягування потужних обчислювальних машин і ресурсів», – сказав Турчинов.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук