До ювілею Івана Миколайчука випустять збірку його фільмів

Культура1 червня 20119660

В Україні у червні відбуватимуться заходи з нагоди 70-річного ювілею відомого актора, режисера та сценариста Івана Миколайчука. З нагоди свята підготують збірку фільмів за його участю у форматі DVD та відкриють сайт, присвячений ювіляру.

 Про це 1 червня на прес-конференції в УНІАН повідомив голова Національної спілки кінематографістів України Сергій Тримбач.

«До ювілею митця підготовлено збірку фільмів у форматі DVD за підтримки Міністерства культури України та Національного центру Олександра Довженка, а також завершується створення сайту, присвяченого Івану Миколайчикові, українською, російською та англійською мовами, видання фотоальбому «Іван Миколайчук. Магія любові», - сказав С.Тримбач.

Водночас головний редактор журналу «Кіно-Театр» Лариса Брюховецька додала, що завтра, 2 червня, о 10.30 в Галереї мистецтв НаУКМА відбудуться презентація книги Йоанни Левицької «Повернення до коріння. Українське поетичне кіно» та наукова конференція «Авторський кінематограф Івана Миколайчука».

«Упродовж червня в кінотеатрах Києва, Чернівців, Львова, на телебаченні відбуватиметься ретроспектива фільмів Івана Миколайчука», - додав кінорежисер, народний артист України, академік Академії мистецтв України Роман Балаян.

Крім того, за його словами, 14-15 червня у Чернівцях відбудеться молодіжний кінофестиваль документального кіно, вистава «Небилиці про Івана...» (за однойменним сценарієм І.Миколайчука) у постановці Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької (режисер-постановник Вадим Сікорський), а також вечір в Чернівецькому музично-драматичному театрі імені Ольги Кобилянської.

С.Тримбач додав, що 15 червня на батьківщині І.Миколайчука в селі Чортория також відбудуться ювілейні урочистості. Крім того, 17 червня ювілейні заходи відбудуться у приміщенні Національного театру імені Івана Франка. У програмі - виступи тріо «Золоті ключі» у складі співачок Ніни Матвієнко, удови режисера Марії Миколайчук та Валентини Ковальської.

Нагадаємо, що до ювілею митця на Буковині відкриють туристичний маршрут «Шляхами Івана Миколайчука».

Іван Миколайчук - український актор, режисер, сценарист. Працював в кіно у 1960-80-ті роки, був одним із найяскравіших символів національного кіномистецтва. Саме з його іменем пов’язано розквіт явища, яке дістало назву Українського поетичного кіно.

Заслужений артист УРСР (1968), лауреат республіканської премії імені М.Островського (1967). Кавалер орденів Трудового Червоного Прапора (1971), Дружби народів (1981). Лауреат Державної премії України імені Т.Г.Шевченка (1988, посмертно). У доробку Івана Миколайчука 34 ролі в кіно, 9 сценаріїв та 2 режисерські роботи. Найвідоміші картини за участю актора – «Тіні забутих предків», «Білий птах з чорною ознакою», «ВавілонXX», «Пропала грамота», «Захар Беркут» тощо.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук