ZN.UA опублікував документ про визнання Україною правосуб'єктності ОРДЛО

В Консультативній раді представники України та самопроголошених «ДНР» і «ЛНР» перебуватимуть в рівному статусі

11:53, 13 березня 2020

У Мінську підписані домовленості про створення нового консультативного органу, яким фіксується суб'єктність ОРДЛО, а Росія зафіксована у статусі гаранта-спостерігача нарівні з Німеччиною, Францією та ОБСЄ. Про це йдеться в рішенні Тристоронньої контактної групи (ТКГ), засідання якої відбулося 11 березня в Мінську, повідомляє інформаційний сайт ZN.UA.

У протоколі ТКГ, копію якого журналістам надало джерело в переговорній групі, зазначається, що рішення ТКГ про заснування Консультативної ради буде підписано 25 березня 2020 року після консультацій з представниками ОБСЄ, Франції та Німеччини.

«Основним завданням Ради є здійснення діалогу, консультацій та вироблення пропозицій щодо проектів політичних і правових рішень щодо врегулювання конфлікту відповідно до Комплексами заходів, в тому числі щодо проведення виборів в окремих районах Донецької та Луганської областей України», – наголошується в рішенні ТКГ.

Згідно з текстом документа, критерії та порядок призначення членів Консультативної ради визначаються Україною, окремими районами Донецької та Луганської областей України, Російською Федерацією, Федеративною Республікою Німеччина, Французькою Республікою та ОБСЄ самостійно.

Фото ZN.UA

Крім того, Україна, ОРДЛО, Росія, Німеччина, Франція та ОБСЄ не пізніше ніж за три робочих дні до дня першого засідання Ради повинні будуть повідомити Спеціального представника Діючого голови ОБСЄ в Україні та в Тристоронній контактній групі про своїх учасників засідання Ради.

Оглядачка видання Тетяна Силіна звернула увагу на те, що в Консультативній раді за стіл переговорів в рівному статусі саджають представників офіційної України та самопроголошених «ДНР» і «ЛНР».

«Це те, від чого Київ категорично відмовлявся всі шість років. І це та помилка, вчинена в свій час Кишиневом у врегулюванні придністровського конфлікту, яку експерти настійно закликали Київ не повторяти», – прокоментувала вона.

За її словами, Росія, яка є агресором, за допомогою даного формату отримує підтвердження свого не перебуватиме за столом переговорів як «посередник», а не учасниця конфлікту.

Друге, що викликає подив і побоювання, це наявність в тексті формулювання про «необхідність всеосяжного політичного врегулювання конфлікту», і повна відсутність хоча б натяку на необхідність негайного припинення вогню, стійкого режиму тиші і забезпечення всіх умов безпеки, необхідних для цього самого політичного процесу.

Пізніше голова Офісу президента України Андрій Єрмак підтвердив, що ТКГ може створити таку консультативну раду, але додав, що це буде дорадчий орган при політичній підгрупі ТКГ. Він також сказав, що про юридичне визнання «ДНР» та «ЛНР» не йдеться, бо зараз представники цих територій також перебувають у статусі спостерігачів при ТКГ.

За словами Єрмака, до консультативної ради увійдуть жителі окупованих і вільних територій, які, зокрема, обговорюватимуть конституційну реформу в частині децентралізації. З його слів, від України до консультативної ради увійдуть авторитетні люди, а ось хто увійде туди від «ДНР» та «ЛНР» Єрмак не повідомив.

У зв’язку з наміром створити таку консультативну раду, народний депутат Володимир В’ятрович звернувся до СБУ за фактом можливої державної зради з боку Андрія Єрмака і Леоніда Кучми.

Зазначимо, що напередодні стало відомо про те, що результатом переговорів Тристоронньої контактної групи в Мінську за участю керівника Офісу президента Андрія Єрмака і заступник голови Адміністрації президента РФ Дмитра Козака стала домовленість про створення Консультативної ради.

В Офісі президента повідомили, що учасники переговорів домовилися підписати рішення ТКГ про створення Консультативної ради після консультацій з представниками ОБСЄ, Франції та Німеччини щодо виконання домовленостей саміту нормандської четвірки. До складу ради планують включити членів політичної підгрупи ТКГ. Чим саме займатиметься рада і які завдання перед ним стоятимуть, на Банковій не уточнили.

Крім того, за результатами зустрічі сторони досягли домовленостей щодо одночасного відкриття контрольних пунктів в'їзду-виїзду в Золотому і Щастя Луганської області