Консультативна рада з жителів окупованих і вільних територій обговорить Мінські угоди
Створення такої ради анонсував голова Офісу президента Андрій Єрмак, не повідомивши, які представники ОРДЛО туди потраплять
До теми
Тристороння контактна група з урегулювання ситуації на Донбасі (ТКГ) в Мінську обговорює можливість створення консультативної ради для обговорення питань, передбачених у пакеті Мінських домовленостей, заявив голова Офісу президента України Андрій Єрмак на брифінгу Ради національної безпеки та оборони в п’ятницю, 13 березня. Він наголосив, що це рішення ще не ухвалене, але сторони ТКГ «зафіксували необхідність прийняття такого рішення».
«Протягом останніх років, коли відбувається робота ТКГ в Мінську, відповідно до пакету Мінських домовленостей, Україна (і ці домовленості, як ви знаєте, ми отримали як спадок, але це зобов'язання нашої країни) – ми взяли на себе зобов'язання узгодити декілька питань, а саме конституційну реформу в частині децентралізації і питання, що стосуються місцевих виборів, з представниками (підкреслюю, щоб не було потім інсинуацій і домислів, які ми бачимо останнім часом) окремих районів Донецької і Луганської областей України в рамках ТКГ. Тобто існує необхідність узгодження цих питань. Що ж відбувалося? Протягом всіх років єдиними представниками, які були присутні разом з Україною, ОБСЄ та Росією в статусі спостерігачів, були представники знову так званих ОРДЛО», – заявив Єрмак, якого процитувало «Радіо Свобода».
Він повідомив, що консультативна рада створюється як дорадчий орган при політичній підгрупі ТКГ.
«Заявлено про необхідність створення цієї ради як дорадчого органу, який може розглядати питання, які узгоджені в пакеті Мінських домовленостей, і давати свої пропозиції, які можуть бути використані або не використані в роботі політичної підгрупи», – повідомив Єрмак.
При цьому він наголосив, що про юридичне визнання представників збройних угруповань «не йдеться».
«Ми говоримо про створення платформи, на якій громадяни України, які проживають сьогодні як на контрольованій території, так і на території неконтрольованій, можуть спілкуватися з приводу питань, які узгоджені в пакеті Мінських домовленостей. Якщо це рішення буде прийнято, то воно буде прийнято на наступній зустрічі ТКГ в Мінську», – уточнив голова ОП.
У відповідь на запитання журналістів він додав, що механізм відбору людей до такого органу ще не допрацьований, але запевнив, що «якщо ця рада буде створена, то безумовно з боку України це будуть дійсно фахівці, люди, які будуть патріотично налаштовані, які є авторитетами в Україні, в світі». Єрмак не дав чіткої відповіді на те, за яким критерієм до такої ради будуть відбирати людей з окупованих територій.
Про можливість створення нового органу заявляв у Мінську також заступник керівника адміністрації президента Росії Дмитро Козак.
Зранку 13 березня видання «Дзеркало тижня» опублікувало документи, які назвало копіями останнього мінського протоколу: в них ідеться про фактично перехід угруповань «ДНР» і «ЛНР» у статус сторони переговорів у Мінську.