Ніколи не робіть цього з домашніми тваринами

Щоб жити разом довго і щасливо

11:00, 26 вересня 2021

Достеменно невідомо, чому люди заводять домашніх улюбленців, адже практичної користі від них немає – самі лише видатки. Та ми все одно беремо їх додому. ZAXID.NET розповідає, що варто і не варто робити, аби ваше співіснування з котом чи собакою на одній території було комфортним і приємним для всіх героїв цієї історії.

Я у мами антивакцинатор

Сам не вакцинуюсь, дітей не вакциную і кота з псом не буду! Ви можете вірити у природний імунітет, 8-й ген або чіпування, але домашні тварини мають бути вакциновані. Передусім – від сказу. І ще до того, як потраплять у ваш дім, де їх одразу почнуть «тіскати» діти. Летальність сказу – стовідсоткова. Смерть – болюча.

via GIPHY

Дав Бог тварину, дасть і на неї

Тварини потребують й інших специфічних щеплень та регулярних оглядів у ветеринара, як і якісного спеціального корму, вітамінів, іграшок тощо. А це коштує грошей. Тому перед тим, як завести улюбленця, особливо із «князівського роду», порахуйте, чи вистачить вам на нього бюджету. Ні? Може, пора щось змінити у житті? (І це точно не про «завести котика»).

via GIPHY

Самотність у мережі

Якось знайомий, дорослий поза 30-річний дядько, розповідав, що поїхав на 5 днів в інше місто, а кота лишив удома самого. Насипав три миски їжі і налив води. Коли повернувся, був здивований, що в хаті смерділо, шпалери були подрані, вазонки перевернуті, а кіт не хотів до нього виходити. Уявіть, якби вас без пояснень закрили на невизначений термін у приміщенні без зручностей? Ну, вам же лишили 5-літрову каструлю борщу! І най ся діє божа воля.

via GIPHY

Така ситуація може призвести до нервового розладу в улюбленця та непозбувного почуття провини у вас (якщо ви маєте серце, звісно). Коли заведете тварину, вам доведеться змінювати свій графік або подбати про іншого опікуна для неї на час відсутності. В – відповідальність.

via GIPHY

Більше про домашніх улюбленців у рубриці «Домашні тварини»

Це ж тварина – виживе!

У жодному разі не дбайте про безпечне середовище в помешканні для кота чи собаки – це ж хижаки, у них є інстинкт виживання. (Сарказм).

via GIPHY

Домашній улюбленець може захворіти, якщо з'їсть залишені вами на столі недоїдки (фу) чи пральний порошок у відкритій коробці. Тварину може вдарити струмом, якщо ви не сховаєте дроти, а ще вона може впасти з балкону і розбитись (коти мають ОДНЕ життя, як і всі інші живі істоти). А ще ваш кіт чи пес можуть померти від ваших улюблених, але отруйних для них вазонків (погугліть). Тварині легше вижити в хащах джунглів, ніж у вашій квартирі.

via GIPHY

Нагуляється – прийде!

Письменниця Ірена Карпа якось розповідала, що її собака Ная примудрилась під час прогулянки, варто було власниці відвернутись на хвилину, нажертись каміння. Окрім переживань, це вилилось у кількасот євро ветеринару, аби врятувати тварину. На щастя, все закінчилось добре.

via GIPHY

А ви плануєте випускати собаку чи кота на самовигул? Машини, отруйні речовини, більші і агресивніші тварини, догхантери та просто неадеквати вас не хвилюють? А ви впевнені, що любите свою тваринку?

via GIPHY

Хай діти побавляться!

Заведемо тварину, щоб дітям було веселіше (і вони менше діставали нас). Ну то й що, що вони її перевдягають у Дарта Вейдера, примотують скотчем до скейтборду та вчать ходити на задніх лапах? Тварини – це така собі жива іграшка.

via GIPHY

Ні, це так не працює. Коти і собаки мають свій характер, потреби і заслуговують на повагу. Тварина має право на власний простір і спокій, а жорстоке поводження з нею карається згідно з Кримінальним кодексом. Може, то вам краще піти погуляти? А під час прогулянки дозволяйте кожному перехожому гладити ваші щоки, чухати за вушком і виснути у вас на шиї.

Відстань, я зайнятий!

Кіт або пес постійно плутається під ногами, застрибує на руки, коли вам треба працювати, жалібно заглядає в очі? Ви втомились і хочете, аби вас ніхто не чіпав? Все задовбало, а воно ще й нявчить?

via GIPHY

Так хочеться, щоб хтось вислухав чи погладив по голівці. Обійняв і сказав, що любить. Грів під ковдрою. Вашій тваринці теж цього хочеться. Тим паче, їй невідомий самоменеджмент, а інших людей, окрім вас, у неї немає. Тварини – соціальні істоти, і не розуміють, чому їхня єдина людина не звертає на них уваги. Погладьте свого кота або собаку чи навіть подивіться разом кіно – і обом полегшає. Перевірено тисячами років співжиття.

Ми не сходимось, прощавай!

Так ви можете сказати комусь із людей у вашому оточенні, але не тварині, яку колись принесли додому. Адже пухнасті теж мають емоції і прив'язаність. Середній вік життя домашніх кота чи собаки – більше 10 років. Тож плануючи завести улюбленця, врахуйте, що упродовж цього часу ви будете пов'язані з ним і в горі, і в радості, і в хворобі, і в здоров'ї. Якщо вам важко це усвідомити, то… просто не заводьте тварини.

Постскриптум

Чому нас можуть навчити домашні улюбленці?

  • Приймати і бути спокійними (коли зранку бачиш рознесену по вимитій стільниці землю з перевернутого вазонка);
  • тайм-менеджменту (коли поспішаєш, але треба врахувати час на прибирання за улюбленцем, його годування і, звісно, на побавитись із ним);
  • регулярно займатись спортом (сотню разів за день нахилитись, щоб погладити кота або собаку);
  • організовувати простір (щоб нові туфлі не стали тренажером для зубів тварини);
  • планувати (закупи для тварини, розваги для неї);
  • фінансової грамотності і плануванню бюджету (бо ж тварині стільки всього треба!);
  • бути уважним, бути у моменті тут і зараз (щоб не наступити на тварину, яка стрибає під ноги);
  • встановлювати свої і поважати чужі межі (тварині не можна стрибати на стіл, а вам – насильно її обіймати);
  • любові і побудові стосунків (приділяти час тварині, тішитись нею і стримуватись, коли хочеться дати по дупі).

via GIPHY

Більше про домашніх улюбленців у рубриці «Домашні тварини»