Донецька «Ізоляція» працюватиме у вигнанні

Донецька «Ізоляція» працюватиме у вигнанні
фото IZOLYATSIA

Культурна фундація «Ізоляція» з Донецька оголосила, що відтепер працюватиме у вигнанні, оскільки не може продовжувати свою діяльність у рідних стінах.

9 червня 2014 в Донецьку озброєні представники так званої Донецької Народної Республіки захопили територію колишнього заводу з виробництва ізоляційних матеріалів, на якій знаходилася культурна інституція «Ізоляція».

Незадовго до події з метою забезпечення безпеки Фонд призупинив свою творчу діяльність в Донецьку. Таким чином, на момент захоплення жодних заходів та виставкових проектів не проводилося.

З персоналу та охорони ніхто не постраждав, оскільки всі співробітники фонду були евакуйовані за кілька днів до вторгнення. На території заводу залишилися арт-об'єкти, документи, особисті речі співробітників.

Захопленням керував так званий міністр соціальної політики ДНР Роман Лягін. Він вирішив використовувати складські приміщення, адміністративні будівлі заводу і бомбосховища для потреб ДНР.

Попри захоплення приміщення «Ізоляція» наголошує, що не припиняє свою діяльність у якості  культурної інституції.

Як розповіла ZAXID.NET менеджер з комунікацій Алеся Болот, команда знаходиться зараз у Києві і працює над тим, щоб забрати з території заводу майно, зокрема арт-об’єкти. «Ми плануємо ретроспективну виставку у Києві, щоб показати, що ми робили усі чотири роки існування фундації, - розповіла Алеся Болот, - А загалом думаємо над тим, у якому форматі нам працювати».

Фонд не має політичної спрямованості і завжди толерував плюралізм думок. Саме з цим керівництво інституції пов'язує захоплення території заводу, який є приватною власністю, підприємством з іноземними інвестиціями.

В історії фонду вже був прецедент незаконного вторгнення. Так, 4 квітня 2013 представниками організації «Донецька Республіка», забороненої на той момент, було зірвано проведення освітнього заходу «TechCamp».

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук