Донецький ювілейний

«Шахтар» зіграв десятий єврокубковий матч на «Арені Львів»

09:45, 19 лютого 2016

Донецький «Шахтар» внічию (0:0) зіграв із гельзенкірхенським «Шальке 04» у першому матчі 1/16 фіналу Ліги Європи.

Поєдинок прогнозовано не став аншлагом, однак присутнім не було чого жалітись на дарма витрачені час та гроші – донецькі та німецькі «гірники», особливого під завісу матчу, влаштували запеклу боротьбу і змусили добряче понервувати вболівальників.

Однак львівська публіка, яка почала звикати до приїзду таких грандів як «Реал», «Баварія» та ПСЖ, цього вечора не потішила око заповненими трибунами. Також не було видно численних фанів із близькосхідних країн та Польщі, які раніше масово приїжджали на матчі «Шахтаря» у Лізі чемпіонів. З іншого підміченого – місцеві вболівальники потроху почали забувати про політичні гасла на футболі і вже не співали чотири рази за гру гімн України.

У свою чергу для «Арени Львів» матч «Шахтар» - «Шальке» став пам’ятним – поєдинок у Лізі Європи став десятим єврокубковим матчем «гірників» у Львові. І вперше за час роботи Мірчі Луческу у стартовому складі донецького клубу вийшло 7 українців. Як це було – розповідає ZAXID.NET.

Якби хто не ставився до перебування донецького клубу у Львові, з однією річчю кожен може погодитись точно, - єврокубкові матчі додають неймовірної футбольної атмосфери. У дні, коли центр міста заповнюють фани з різних європейських країн, площа Ринок стає схожою на маленьку фан-зону, а приїжджі гості тішать місцевих яскравою символікою та веселими піснями.

Винятком не стали фанати «Шальке», яких до Львова приїхало понад півтори тисячі. У день матчу німці окупували численні кнайпи та паби у центрі Львова, тішачи місцевих рестораторів виручкою у традиційно несезонний лютий.

Також у такі дні ловиш себе на думці, а хто ж грає у Львові? Адже фанів із символікою «Шахтаря» завжди виявляється менше, аніж приїжджих фанатів. Особливо, якщо це вболівальники з Німеччини, Австрії або Іспанії.

Загалом німці спокійно вели себе у місті, однак суттєво понервували місцевих водіїв, вирішивши піти із центру маршем на «Арену Львів». Кілька сотень німецьких вболівальників понад годину тримали Стрийську вулицю в облозі, дозволяючи львівським водіям рухатись із мінімальною швидкістю. Здивувала також українська патрульна поліція, яка провалила спроби організувати лише одну смугу для пересування фанатів. Поліцейські звертались до гостей українською мовою, якої ті, звісно, не розуміли.

А вже на трибунах фан-сектор «Шальке» зазвучав гучно та організовано, зрештою, як усі фанати німецьких клубів. Саме «біло-блакитний» сектор гостей творив основну звукову атмосферу поєдинку, у той час, як «Арена Львів» лише час від часу вдавалась до організованої підтримки чи то «Шахтаря», чи то України.

Ще одним цікавим спостереженням стало те, що місцеві вболівальник потроху забувають знамениті вигуки про Путіна під час футбольних матчів. Також трибуни «Арени Львів» вже не співали по кілька разів за гру гімн України, обмежившись традиційною перекличкою «Слава Україні! Героям слава!».

Тим часом у першому таймі суперники приглядались один до одного на полі. «Шахтар» попри суттєві втрати у складі і попри довгу перерву в офіційних виступах навіть не думав грати другим номером. Підопічні Мірчи Луческу спробували нав’язати гостям відкритий футбол, раз за разом провалюючи атаки і помиляючись в обороні.

На диво, найкращим у складі «гірників» виявився Ісмаілі, який впевнено працював на своєму фланзі, виконував довгі забіги вперед, і загалом непогано перекривав молоду зірку гельзенкірхенців Лероя Сане.

А от український молодий талант Віктор Коваленко, який повинен у майбутньому замінити Алекса Тейшейру, усіх попередніх авансів не відпрацював. 19-річний футболіст програвав усі єдиноборства, а у другому таймі взагалі був мало помітним. Не тішив вболівальників і основний форвард «гірників» Олександр Гладкий, який не зміг реалізувати жодної із передач своїх одноклубників.

На користь донецької команди зіграла жахлива реалізація гостей, які цього вечора теж багато помилялися. Зокрема, не зміг відзначитися у воротах колишнього принципового суперника екс-гравець «Динамо» Юнес Беланда.

Загалом, нічийний рахунок не потішив, але й не засмутив вболівальників «Шахтаря» - «гірники» мали більше шансів пропустити, аніж забити, враховуючи, що «Шальке» вже давно виступає у чемпіонаті Німеччини, а донеччани лише повернулись після зимової перерви.

Рахунок також влаштував головного наставника «гірників» Мірчу Луческу. Після матчу тренер наголосив, 0:0 – цілком позитивний результат для команди, яка недавно попрощалась із головним голеадором клубу Алексом Тейшейрою, а основний півзахисник Фред не може виступати через дискваліфікацію. Не допоможе донеччанам у матчі-відповіді у Гельзенкірхені Олександр Кучер, який під кінець поєдинку у Львові заробив дві жовті і покинув поле.

Поєдинок із «Шальке» став маленьким ювілеєм для «гірників» на «Арені Львів». З осені 2014-го року «Шахтар» провів на львівському стадіоні 10 єврокубкових матчів. Із них донеччани завоювали три перемоги, чотири нічиї і програли три рази. Але програли іменитим, не враховуючи «Атлетік» з Більбао, суперникам – ПСЖ та «Реалу».

25 лютого «Шахтар» спробує відвоювати у «Шальке» путівку у наступний раунд Ліги Європи. Зважаючи на кадрові проблеми та загальну форму «гірників» - це буде непростим завданням. Однак донеччани, загартовані роками виступів у кращих турнірах Європи, неодноразово доводили, що можуть битись і з більш грізними суперниками, аніж молодий «Шальке», середеній вік гравців якого становить лише 24,4 роки.

Усі фото: ФК «Шахтар».