Донорська конференція зібрала €180 млн для будівництва укриття на ЧАЕС

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 30 квітня 20152740

Міжнародна конференція донорів у середу, 29 квітня, в Лондоні забезпечила залучення додатково €180 млн на будівництво нового безпечного конфайнменту (НБК, об'єкт «Укриття») на Чорнобильській атомній електростанції, що допоможе своєчасно завершити його до кінця 2017 року, повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посилання на Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР).

На конференції «Велика сімка» і Європейська комісія підтвердили додатковий внесок у розмірі €165 млн до Чорнобильського фонду «Укриття» (ЧФУ), а інші країни взяли на себе зобов'язання виділити €15 млн, уточнили у ЄБРР, який є розпорядником коштів фонду.

«Існував дефіцит фінансування, який зараз зусиллями міжнародної спільноти скорочено до €85 млн. Зусилля із залучення додаткових коштів для остаточної ліквідації дефіциту фінансування триватимуть і надалі, причому увесь залишок необхідної суми покриє ЄБРР», – зазначено в повідомленні банку.

У ЄБРР нагадали, що в листопаді 2014 року, коли дефіцит оцінювався в €615 млн, рада його керівників уже підтвердила, що банк надасть додатково EUR350 млн.

Народний депутат Микола Томенко уточнив у себе у блозі з конференції, що Єврокомісія, зокрема, виділила €70 млн, США – $40 млн, Німеччина і Франція – по €11,2 млн, Японія – $12,62 млн, Італія – €6,5 млн, Норвегія – €3,5 млн, Австрія – €3 млн, а Велика Британія і Канада – відповідно по 8,756 млн і 8,7 млн, проте без уточнення валюти.

Окрім того, за даними депутата, Данія надала 5 млн датських крон, Туреччина - €500 тис., Бельгія - €200 тис., Естонія – €30 тис., Ісландія – €50 тис., Казахстан – €1 млн, Корея – $200 тис., Литва – €20 тис., Кувейт - $3,8 млн, Люксембург – €200 тис., Польща – €1,25 млн, Швеція – 10 млн шведських крон (щодо низки інших країн цифри в повідомленні депутата відсутні або щодо них можуть виникнути запитання).

Чорнобильський фонд «Укриття» був створений у 1997 році для надання Україні допомоги в досягненні цієї мети. Загальна підсумкова вартість плану заходів на об'єкті «Укриття» (основним елементом якого є будівництво НБК) оцінюється на рівні €2,15 млрд. Із цієї суми вартість будівництва НБК - близько €1,5 млрд.

Новий безпечний конфайнмент 110 м заввишки, 165 м завдовжки, 260 м завширшки і важить понад 30 тис. тонн, є найбільшою пересувною наземною спорудою в історії. Його будівництво триває з 2010 року на очищеній ділянці. Він складається з двох половин, які виведені на проектну висоту і зчленовані.

Наразі споруду оснащують важкими підйомними кранами та іншою спеціалізованою технікою, після чого конфайнмент насуватимуть на пошкоджений реактор, що заплановано наприкінці 2017 року. Термін експлуатації споруди - мінімум 100 років. Її конструкція допоможе в майбутньому демонтувати старе укриття і витягти радіоактивні матеріали, що містяться в ньому, а також провести операції з вилучення відходів.

Наразі вклади до Чорнобильського фонду «Укриття» внесли уряди 43 країн-донорів. Як розпорядник коштів ЄБРР виділив €675 млн із власних засобів на підтримку чорнобильських проектів, зокрема НБК.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук