Уряд суттєво спростив вимоги до отримувачів доступної іпотеки

Тепер для отримання пільгового кредиту на житло немає потреби стояти на квартирному обліку

16:32, 15 лютого 2021

Кабінет Міністрів 15 лютого спростив критерії для учасників програми «Доступна іпотека», зокрема виключив вимоги перебувати на квартирному обліку, бути молодою сім'єю, внутрішньо переміщеною особою, науково-педагогічним працівником, медиком або працівником бюджетної сфери, повідомила прес-служба Міністерства фінансів.

«Рішенням уряду суттєво спрощуються критерії для потенційних позичальників нової іпотечної програми (...) Також постановою внесено низку технічних правок, запропонованих банківською спільнотою. Це є продовженням конструктивного діалогу щодо швидкого та ефективного запуску доступної іпотеки», – процитувала прес-служба слова заступника міністра фінансів з питань європейської інтеграції Юрія Драганчука.

Крім цього, Кабмін скасував вимогу щодо неперевищення забезпечення житлом на рівні 13,65 кв. м на одного члена сім'ї або проживання в гуртожитку мешканцями аварійних і старих будинків.

Зазначається, що на отримання держпідтримки у сфері іпотечного кредитування зможуть розраховувати будь-які громадяни, які не мають у власності об'єктів житлової нерухомості або чинних договорів щодо фінансування її будівництва, а також майнових прав на об'єкт незавершеного будівництва житлової нерухомості, якщо їхня загальна площа перевищує 50 кв. м на самотнього громадянина або сім'ю з двох осіб і 20 кв. м – на кожного наступного члена сім'ї.

Крім того, Кабмін збільшив максимально допустимий розмір середньомісячного сукупного чистого доходу позичальника та членів його сім’ї з 5-кратного до 10-кратного розміру місячної середньої заробітної плати у відповідному регіоні України, де розташований предмет іпотеки.

Нагадаємо, постанову про доступну іпотеку в межах 7% річних у рамках програми «Доступні кредити 5-7-9%» уряд затвердив 27 січня.

В іпотеку можна буде придбати лише житло, побудоване після 2015 року, максимальний термін іпотеки – 20 років. Також мінімальний перший внесок встановлено на рівні 15% вартості житла.