Дубневичі відкрили свою першу сонячну електростанцію
Економіка

Дубневичі відкрили свою першу сонячну електростанцію

Потужність першої черги СЕС «Озерна» 10 МВт

Юлія Поліковська, 28 квітня 2017 6

У п’ятницю, 28 квітня, у Яворівському районі на Львівщині на землях Залузької сільради відкрили першу чергу сонячної електростанції «Озерна», потужністю 9,9 МВт. Церемонійну стрічку перед об’єктом перерізали перший віце-прем’єр-міністр Степан Кубів та голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка. На відкритті були присутні представники обласної та районної влади, а також народні депутати Богдан та Ярослав Дубневичі.

«Коли я приїжджаю до Львова, то переконуюся, що це – генератор ідей, генератор виконання обіцянок, генератор залучення інвестиції, а тепер генератор розвитку енергетики», – зазначив на відкритті Степан Кубів.

За словами Олега Синютки, початок роботи такої електростанції є визначною подією для Львівщини. «Сьогоднішніх 10 МВт – це символічний позитивний внесок в енергетичну незалежність держави. Справами ми демонструємо, що Україна росте, розвивається і в ній здатні функціонувати модерні сучасні технології», – сказав він.

Як повідомив директор ТзОВ «ЛігАгро» Олександр Гирич, електростанція почала працювати 1 березня 2017 року. На території 14,62 га встановлено 37 500 фотоелектричних модулів JASolar, китайського виробництва. Очікується, що електростанція вироблятиме близько 11 000 000 кВт/год на рік.

Компанія продаватиме електроенергію за зеленим тарифом держпідприємству «Енергоринок». У будівництво електростанції інвестували понад $10 млн, залучених від латвійського «Балтінвест Холдингу», і розраховують, що вони окупляться за шість років.

Фото Павла Паламарчука

Упродовж наступних року-двох поруч збудують ще одне фотоелектричне поле, потужністю до 10 МВт. Олександр Гирич уточнив ZAXID.NET, що компанія взяла у довготермінову оренду земельну ділянку, площею 41,7 га, тож у перспективі після другої черги, може бути збудована і третя черга.

Зазначимо, за даними видання « Наші гроші. Львів», ТзОВ «Ліг Агро» зареєстрували у лютому 2013 року у Новому Роздолі. Власниками «Ліг Агро» вказано Романа Васьківа (10%) і ТОВ «Ліг Енергія» (90%). Роман Васьків відомий як 32-річний начальник юридичного відділу «Корпорації «КРТ» народних депутатів Ярослава і Богдана Дубневичів.
Щодо головного власника «Ліг Агро» – ТОВ «Ліг Енергія», то її основною часткою, за даними бізнес-пошукової системи YouControl, володіє згадуване балтійське «Балтінвест Холдинг». Попри те, що її бенефіціарним власником вказано Валдіса Родзіньша, фактично фірма контролюється Дубневичами. Саме це підприємство є засновником фірми «Передзвін», яка була замовником будівництва торгово-офісного центру «Роксолана», доньки Ярослава Дубневича.

Сонячна енергетика є новою для народних депутатів, проте ринок традиційного електропостачання вони освоїли давно. Їхні підприємства ТОВ «Енергія-Новий Розділ» та ТОВ НВП «Енергія-Новояворівськ» постачають електроенергію у містах Новий Розділ та Новояворівськ.

Як інформував ZAXID.NET, у 2017 році на Львівщині планують ввести в експлуатацію три вітрові електростанції загальною потужністю 46,9 МВт, три сонячні електростанції загальною потужністю 75 МВт та дві малі гідроелектростанції потужністю 510 кВт.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук