«Дуже люблю Путіна і часто приїжджаю в СРСР»
Культура

«Дуже люблю Путіна і часто приїжджаю в СРСР»

Жерар Депардьє не тільки представив у Каннах фільми із собою та про себе, а й поговорив про Україну

Катерина Сліпченко, 22 травня 2015 1267 0
фото Катерина Сліпченко

На Каннському кінофестивалі під час презентації конкурсного фільму Гійома Ніклу «Долина любові» французький актор із російським паспортом Жерар Депардьє розповів не лише про фільм, як це заведено на фестивальних прес-конференціях, але і про Україну та Росію. Почав він із привітання російською: «Добрий день».

А коли його запитали, чому він все таки залишив Росію після того, як навіть Україну назвав її частиною, актор відповів: «Я люблю Україну, люблю українців. Але я ненавиджу війну. Я знаю особисто Віктора Ющенка, ми часто зустрічаємося, я жив у нього в будинку. Я добре знаю українців, мене шокував цей конфлікт. Я не можу сказати, що розумію те, що відбувається в Україні. Але я знаю, що якби Крим був американським, це була б зовсім інша річ».

Щодо своїх стосунків із Володимиром Путіним, то актор заявив: «Я знаю Путіна добре і дуже його люблю. Я часто приїжджаю в СРСР». Зрозумівши свою помилку він виправився: «О, в Росію звичайно. От вам і відповідь на запитання про те, чому я назвав Україну частиною Росії. Я мав на увазі СРСР».

Також Депардьє додав, що «ніхто не розуміє того, що відбувається в Україні, той, хто не був усередині, той користується чутками і нічого толком не знає».

Жерар Депардьє зіграв у конкурсному фільмі «Долина любові», де його партнеркою стала Ізабель Юппер. Разом вони починали кар’єру у «Вальсуючих» Бертрана Бліє, згодом багато знімалися разом, і знову зустрілись на знімальному майданчику.

Фільм важко назвати найкращим як у кар’єрі акторів, так і каннському конкурсі. Проте ці двоє витягують із нього усе що можуть. Їх акторський рівень дозволяє просто милуватися органікою Депардьє та віртуозною технікою Юппер, минаючи усі недоліки картини.

Крім того, у програмі «Каннська класика» показали документальний фільм «Депардьє. Велика натура». Він справді великий. У всіх сенсах цього слова. Проте ані дипломатія, ані геополітика явно не є його сильними сторонами. Депардьє все більше і більше стає схожим на свого героя Обелікса. Та «велика натура» розповідала журналістам у Каннах переважно про кіно.

Як було після великої перерви знову працювати із Ізабель Юппер?

Прекрасно. Ізабель така добра актриса, що працювати із нею то все одно, що їхати на харлеї. Таких партнерок насправді є дуже мало. Тож важко не тішитися такій можливості. Ізабель завжди діяла на мене добре, адже вона розумна та добре вихована. Про мене так ніхто не говорить.

Кадр з фільму «Долина любові»

А як вам на фестивалі?

Не подобається мені у Каннах зараз. Все вже не так, і не те. Ви ж зрозумійте, що я пам'ятаю фестиваль, коли між собою змагалися Вісконті та Фелліні, Куросава та Трюффо. Тоді все було грандіозним. А зараз мені не дуже поддобається.

А фільми ви якісь подивились? Що можете сказати?

Нічого, адже я нічого не бачив. Я зовсім не обізнаний із сучасним кіно. Знаю Одіяра, бо люблю його батька.

Прокоментуйте, будь ласка, той скандал, який виник через карикатуру Charlie Hebdo на вашу давню подругу Катрін Деньов.

А от про це я можу висловитися впевнено та неоднозначно. За таке товчуть пику. Є неподобством насміхатися над зовнішнішністю жінки. От я набагато грубший. Чому з мене не сміються?

Так відразу бити?

Бити. Два рази.

Нагадаємо, що Депардьє був одним з тих, хто підтримав редакцію Сharlie Hebdo після розстрілу терористами її співробітників.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук