Два львівські музеї просто неба відчинені у парковому режимі і відновили екскурсії

Тим часом в інтер'єрах музейники будують нові експозиції, триває реставрація хатин

Головні новини Львова 27.05Марічка Крижанівська, 27 травня, 15:15 984 0

У Львові в умовах полегшеного карантину можна потрапити у два музеї. «Шевченківський гай» зараз працює у парковому режимі, хатини наразі зачинені. Також доступний для відвідувачів і музей «Територія терору». Тим часом музейники готують нові експозиції.

У Музей народної архітектури і побуту можна потрапити лише крізь рамку, яка розпилює дезінфектор. Там уже відновили екскурсії, але у групі може бути не більше 5 осіб. Усі освітні та культурні заходи залишаються онлайн.

«Зараз наш музей працює у парковому режимі. Тобто можна гуляти територією, можна споглядати експозицію зовні, але садиби ще є зачинені, оскільки у нас більшість доглядачів — люди похилого віку, відповідно, ми їх на роботу не викликали наразі», — розповіла заступниця директора Музею народної архітектури і побуту Леся Гарасим.

Відвідувачів наразі не багато. За два останні тижні туди прийшло 1300 людей. У докарантинні часи стільки ж було за один день. Втім музейники нині мають більше часу для нових проектів і не припиняють реставрацію. Щойно закінчили перекривати ґонтом дзвіницю із села Тисовець кінця XIX століття. Також покривають новою соломою хату з Орявчика. Цього літа візьмуться ще за 2 об'єкти.

«На цей рік у планах реставрація хати з Синевирської поляни, ми зараз готуємо на неї ґонт, так само там замінимо ґонтове покриття. І великий об'єкт — це стодола села Вовче. Там повністю буде заміна покриття даху», — уточнив керівник будівельно-реставраційного відділу музею Василь Марків.

Відчинено також Музей тоталітарних режимів «Територія терору». Там теж наразі доступні об'єкти просто неба та можливі екскурсії. А працівники закінчують експозицію. Її ще публіка не бачила. Барак поділили на кілька залів. У першому — довоєнне помешкання львів'ян.

«У цьому залі можна ознайомитися з експонатами, які ми збирали разом з містянами, це нам все львів'яни передавали. Подивитися різноманітні наші відео, які ми знімали. Це інтерв'ю зі старшими львів'янами і мешканцями області, які мають досвід депортації», — розповіла директорка музею «Територія терору» Ольга Гончар.

В інших залах відтворили квартиру після обшуків, лабіринт із стелажів з особовими справами, камера з нарами Янівського концтабору. Також можна послухати спогади свідків подій про початок Другої світової війни. Музейники просять зголоситися волонтерів, які б дистанційно розшифровували ці записи. Нову експозицію відкриють, щойно послаблять карантин.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук