Кияни Тарас Доненко та Олександра Павловська започаткували проект Brandville, у межах якого упродовж року розроблятимуть бренди активних сільських громад. Перший бренд отримало с. Травневе на Тернопільщині, у якому народився наймолодший герой Небесної сотні Назарій Войтович. Восени розроблятимуть бренди для с. Червона Діброва у Чернівецькій області та смт. Славське на Львівщині. Про це ZAXID.NET повідомив шеф-дизайнер студії «LOGOGO» Тарас Доненко.
«Нещодавно ми взяли участь у мистецькій резиденції ім. Назарія Войтовича у селі Травневе на Тернопільщині. Я запропонував зробити цілісний бренд села, який би сприяв збільшенню відомості серед туристів та підвищував самооцінку мешканців села. Ця ідея знайшла підтримку серед селян, адже коли є логотип, фірмовий стиль, всі елементи брендування, то ними можна позначати місцеві вироби, продукти, це збільшує впізнаваність. До того ж робота над створенням бренду сприяє гуртуванню членів громади», – зазначив Тарас Доненко.
За його словами, брендування Травневого перетворилося у проект Brandville. Для нього створили сторінку у Facebook та оголосили про прийом заявок від сільських громад, яким потрібен бренд. На ініціативу відгукнулося кілька сільських громад із західної України, Київської області, Херсонщини.
«Ми обрали с. Червона Діброва та смт. Славське не лише тому, що там є багато усього, що можна запропонувати туристам, але й тому, що їхні представники у заявках зазначили, що бренд їм потрібен уже зараз, і вони хочуть його використовувати не колись у перспективі, а тепер», – зазначив Тарас Доненко.
«Славське є невеличким курортним центром. Доволі мальовниче і має достатньо місцевої продукції і послуг, які можна запропонувати туристам. Проте досі у нас немає, чим позначати ці вироби і послуги, немає своєї емблеми, девізу, лише офіційний герб Славська. Цілісний бренд з логотипами, фірмовим стилем справді потрібні для розвитку промоції», – зазначила ZAXID.NET представниця громадської організації «Сила Карпат» Ольга Безушко, яка подала заявку на проект. За її словами, селищний голова Славського також підтримав цю ініціативу.
Очікується, що створенням бренду Славського розпочнеться у жовтні. Дизайнери приїдуть до селища для збору необхідної інформації та спілкування з мешканцями, а за два-три тижні презентуватимуть свої напрацювання.
Ольга Безушко також повідомила, що з огляду на те, що триває процес створення Славської ОТГ, до якої крім Славська увійдуть села Волосянка, Либохора, Рожанка, то у підсумку і ці села матимуть свої емблеми, які будуть виконані у тому ж стилі, що й для Славського.