Економічні злочини режиму Януковича розслідуватиме НАБУ

17:32, 20 листопада 2017

Кримінальні провадження щодо економічних та корупційних злочинів, в яких фігурують екс-президент України Віктор Янукович та інші колишні високопосадовці будуть передані Національному антикорупційному бюро, заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко.

За його словами, справи, в яких підозрюваними є чиновники категорії «А», повинні бути передані в НАБУ. Водночас, за його словами, передача кримінальних проваджень з ГПУ до НАБУ може пригальмувати слідство на півроку.

«З сьогоднішнього дня Генеральна прокуратура вперше з 1996 року таки позбулася функцій слідства. Старі справи залишаються за нами, але справи, навіть старі, в яких є підозрюваними чиновники категорії “А”, навіть колишні, мають бути передані до НАБУ. Тому більшість резонансних справ, про які ми говорили з сім’ями Небесної Сотні, відповідно до закону мають бути у найближчий час передані до НАБУ. Це й справи, де фігурує Янукович, Арбузов, Азаров, Курченко, Клименко, Лазаренко», – сказав генпрокурор в понеділок, 20 листопада, повідомило «Громадське ТБ».

При цьому він пояснив, що справи чиновників категорії «А» має розслідувати Державне бюро розслідувань, але до його формування їх розслідуватиме НАБУ.

«На цей момент ми можемо розслідувати лише старі справи, якщо в них немає категорії “А”, всі решта справ я маю розписувати на СБУ, на МВС, поки немає ДБР. А справи, де є або буде категорія “А”, передавати до НАБУ», наголосив генпрокурор, якого процитувало агентство УНН.

При цьому він заявив, що родичі героїв Небесної сотні звернуться до Верховної Ралди, аби вона дозволила залишити справу про розстріли на Майдані у підпорядкуванні ГПУ.

«Учасники зустрічі звернуться до Верховної Ради з пропозицією залишити прокуратурі справи Майдану, навіть категорії “А”, які ми розпочали. Бо дійсно передача справи Януковича до НАБУ приблизно на півроку пригальмує темпи слідства», – процитував Луценка телеканал «Прямий».

Як повідомляв ZAXID.NET, починаючи з 20 листопада у слідчих прокуратури залишається право дорозслідування на строк не довше двох років розпочатих ними кримінальних проваджень з підслідністю ДБР. Однак слідчі прокуратури не мають права розслідувати нові провадження.