ГПУ втратила право починати розслідування проти топ-чиновників та суддів

Розслідуванням злочинів високопосадовців відтепер займається Державне бюро розслідувань

СуспільствоАндрій Стець, 20 листопада 20175490
ГПУ втратила право починати розслідування проти топ-чиновників та суддів
Слідчі прокуратури мають право продовжити розслідування, розпочаті до 20 листопада 2017 року

Відсьогодні Генеральна прокуратура України втратила право починати розслідування. Про це йдеться в п.1 прикінцевих положень Кримінального процесуального кодексу, який набув чинності з 20 листопада 2017 року, інформують «Українськi новини».

Згідно з документом, злочини, які відтепер підслідні Державному бюро розслідувань (ДБР), прокуратура мала право розслідувати не довше 5 років з дня вступу в силу нового КПК (19 листопада 2012 року). Таким чином, відсьогодні виключно слідчі ДБР мають право розслідувати злочини, вчинені колишніми президентами, вищими державними чиновниками, членами Центральної виборчої комісії, депутатами Верховної Ради, керівництвом ГПУ, головою Національного банку, суддями та правоохоронцями.

Крім того, ДБР також отримало право розслідувати злочини, вчинені детективами Національного антикорупційного бюро і прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Також до підслідності ДБР належать військові злочини.

При цьому відповідно до документа, слідчі прокуратури мають право продовжити розслідування, розпочаті до 20 листопада 2017 року. Дані розслідування не можуть тривати більш ніж 2 роки.

Раніше ZAXID.NET повідомляв, що Верховна Рада 12 листопада 2015 року ухвалила закон про Державне бюро розслідувань.

Директора ДБР призначає президент України за поданням прем'єр-міністра, яке той вноситиме на підставі рішення конкурсної комісії.

У березні 2016 року Кабінет міністрів затвердив склад конкурсної комісії з відбору кандидатів на посаду директора Держбюро розслідувань, до складу якої увійшли по три представника від президента, Верховної Ради та уряду.

16 листопада конкурсна комісія директором ДБР обрала Романа Трубу, який у 1997-2015 роках працював у прокуратурі. Його першим заступником обрали Ольгу Варченко.

Зазначимо, що Роман Труба, будучи прокурором Пустомитівського району Львівської області, у 2013 році клопотав про відкриття кримінальної справи щодо євромайданівців. Від так, він мав би бути люстрованим, згідно з законом «Про очищення влади», однак уникнув цього, самостійно звільнившись із посади держслужбовця в 2015 році.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук