Колишній директор департаменту містобудування Львівської міської ради Андрій Павлів не з’явився на захист власної дисертації у НУ «Львівська політехніка». Після публічного негативного відгуку львівських активістів Павлів зняв свою наукову роботу з розгляду.
Колишній керівник департаменту містобудування Андрій Павлів останні чотири роки працює в НУ «Львівська політехніка» на кафедрі дизайну та основ архітектури. У понеділок, 2 грудня, Павлів мав захистити дисертацію на тему «Теорія імпульсів в урбаністичному розвитку великого міста». У разі успішного захисту Андрій Павлів отримав би звання доктора мистецтвознавства.
Однак напередодні захисту дисертації про подію публічно повідомили активісти з організації «Народна дія», відомої активною протидією більшості будівництв у центрі Львова. Активісти, які ще за часів роботи Павліва у мерії, звинувачували його у корупції, надіслали в університет негативний відгук, де розкритикували його наукову роботу, звинуватили екс-чиновника у плагіаті та попросили вчену раду «Львівської політехніки» зняти докторську роботу Павліва з розгляду. Окрім того, активісти закликали усіх охочих особисто прийти на захист наукової роботи Павліва.
2 грудня, на дверях аудиторії, де мав відбутись захист дисертації, з’явилось повідомлення, що з ініціативи Андрія Павліва розгляд його наукової роботи скасували. Причина такого рішення у повідомленні не вказувалась.
Андрій Павлів скасував захист власної дисертації у «Львівській політехніці» (фото «Народної дії»)
ZAXID.NET звернувся по коментар до Андрія Павліва, однак він відмовився спілкуватись із журналістами. На кафедрі дизайну та основ архітектури «Львівської політехніки» ZAXID.NET повідомили, що захист наукової роботи Андрія Павліва не скасували остаточно, а просто перенесли, однак наразі не відомо, на яку дату.
57-річний Андрій Павлів працював на посаді директора департаменту з містобудування 8 років – до грудня 2015 року. Саме він підписував накази про видачу містобудівних умов і обмежень для забудовників, через що став фігурантом кількох скандалів. Зокрема він підписав містобудівні умови і обмеження на незаконний будинок на вул. Личаківській, 259, який цього року знесли.
У 2015 році мер Львова Андрій Садовий заявив, що підписи Андрія Павліва на містобудівних документах підробляли, про це заявляв у прокуратуру і сам Павлів. Однак прокуратура не знайшла підтверджень цим заявам. У грудні 2015 року Андрій Павлів написав заяву на звільнення зі міської ради і перейшов на роботу у «Львівську політехніку». У 2019 році Павлів балотувався до Верховної Ради по львівському округу №118, але отримав менше 1% голосів виборців.
Сьогодні Андрій Павлів є одним із ключових свідків у так званій «справі Садового». Він дав свідчення прокурорам САП про те, що звільнився з мерії якраз через справу продажу землі в Рясному під індустріальний парк. За словами Павліва, він не хотів підписувати незаконні документи, і вирішив покинути роботу.
Зазначимо, що у «Львівській політехніці» з 2015 року почали перевіряти наукові роботи студентів на плагіат за допомогою спеціальної програми.