Екс-суддю з Тернополя посадили на шість років за $2 тис. хабара

Вирок суду також отримала адвокатка Наталія Лісна, яка була посередницею

10:45, 3 вересня 2021

Колишнього голову Козівського суду Михайла Кренцаля засуджено за отримання хабаря до шести років позбавлення волі. Також вирок у вигляді позбавлення волі отримала і посередниця, яка передавала гроші адвокатка Наталія Лісна. Таке рішення винесла колегія суддів Вищого антикорупційного суду України.

Нагадаємо, суддю за вимагання та отримання неправомірної вигоди та адвокатку за посередництво НАБУ викрила ще в січні 2016 року. Тоді детективи бюро встановили, що адвокатка і голова Козівського районного суду Тернопільської області вимагали у фізичної особи 2 тис. дол. США за ухвалення рішення. Цим рішенням суд мав відмовити у задоволенні подання кримінально-виконавчої інспекції про скасування звільнення від покарання у зв’язку із ухиленням від відбування покарання особою.

«Суддя вимагав та отримав через посередника гроші за ухвалення рішення про відмову у задоволенні клопотання про скасування іспитово-випробувального терміну відносно заявника. Адвоката, який передавав судді гроші, затримано. За цим фактом було внесено відомості до ЄРДР за ч. 3 ст. 368 ККУ (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою)», йдеться в повідомленні НАБУ від 17 лютого 2016 року.

У НАБУ 27 липня 2016 року стороні захисту відкрили матеріали провадження для ознайомлення. І справу було передано в Вищий антикорупційний суд.

2 вересня 2021 року колегія суддів Вищого антикорупційному суді оголосила вирок Михайлу Кренцалю та Наталії Лісній. Суд погодився з аргументами прокурора САП та визнав вказаних осіб винуватими у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.

«За вироком суду колишньому судді призначено покарання у вигляді 6 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади протягом 3 років з конфіскацією майна. Його спільницю засуджено до 5 років позбавлення волі із забороною займатися адвокатською діяльністю строком на 2 роки з конфіскацією половини належного їй майна», повідомляють у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

Вирок Вищого антикорупційного суду може бути оскаржений впродовж 30 днів з моменту його проголошення.