Екс-директора «Львівського автонавантажувача» оштрафували на ₴425 тис. за несплату податків

Керівник продав понад 9000 кв. м заводських приміщень за заниженою у 15 разів вартістю

Екс-директора «Львівського автонавантажувача» оштрафували на ₴425 тис. за несплату податків
фото ZIK

Колишнього директора львівського підприємства ТОВ «Торгівельно-виробниче підприємство «Львівський автонавантажувач» Богдана Буденкевича, який не сплатив понад 4,6 млн грн податків від продажу нерухомості, оштрафували на 425 тис. грн.

Як йдеться у вироку Сихівського районного суду, директор підприємства, який перебував на цій посаді з 2009 до 2010 року, продав кілька нежитлових приміщень підприємства у Львові на вул. Шевченка, занизивши їх вартість у декілька разів. Продаж приміщень здійснювався ще у 2009 році. За даними SMIDA, керівником підприємства у цей час був Богдан Буденкевич. Він на бартерній основі обміняв понад 9 тис. м2 приміщень підприємства на 4 автонавантажувачі. У технічній документації було зазначено, що вартість п’яти нежитлових приміщень – 870 тис. грн. Після проведення повторної оцінки в рамках слідства з’ясувалося, що ринкова вартість реалізованих об'єктів на момент їх продажу становила понад 13 млн грн. Тобто вартість занизили майже у 15 разів.

У фабулі судового вироку йдеться про те, що директор «шляхом заниження бази та об’єкту оподаткування, у листопаді 2009 року умисно ухилився від сплати податку на додану вартість (ПДВ) в сумі 2 054 102 грн, податку на прибуток підприємств в сумі 2 567 629 грн, а всього [не сплатив] податків на загальну суму 4 624 731 грн, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів в особливо великих розмірах».

Під час засідання Сихівського суду Буденкевич не визнав своєї вини та пояснив, що приміщення вирішили продати на раді засновників у зв’язку з несприятливою ситуацією на підприємстві. За його словами, приміщення були в поганому технічному стані, протікав дах, не було комунікацій та ін. Оскільки покупців, які б купили ці приміщення за високою ціною, не було, то на раді узгодили загальну ціну в 760 тис. грн. Єдиний покупець ТОВ «Укравтонавантажувач» заплатив цю суму. 

Директор також ствердив, що на його запит Бюро технічної інвентаризації (БТІ) визначило ціну трьох приміщень – 11 112 594 грн. та ціну двох – 1 972 023 грн.

Однак він уклав договори купівлі-продажу приміщень за ціною 650 тис. грн. та 110 тис. грн. Саме ці суми, а не реальна вартість будівель і підлягали оподаткуванню. Директор зазначив, що виконував вказівку засновників про продаж цих приміщень за такими цінами.

Незважаючи на невизнання вини, слідчі зібрали усі документальні підтвердження. А тому суд визнав його винним в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах (ч.3 ст.212 КК України) та оштрафував на 425 тис. грн з трирічним позбавленням права займати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов’язків, та з конфіскацією всього особисто належного йому майна.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук