Експерти запідозрили Дубілета у маніпуляціях з підрахунком кількості українців

За твердженням фахівців, Дубілет просто помножив дані Держстату на 0,888, хоча сам міністр заявляв, що для цього використовувалися три методики

21:27, 4 лютого 2020

Громадська організація «Український центр суспільних даних» з’ясувала, що дані про кількість фактичного населення України, яку провів і оприлюднив міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет, був зроблений простим множенням на 0,888 цифр Державної служби статистики.

Експерти вирішили порівняти, наскільки віково-статева структура населення, представлена в оцінці Дубілета, корелює з даними, опублікованими на сайті Державної служби статистики.

Як виявилося, всі вікові групи мали практично однакове співвідношення – близько 88,8%.

Тоді експерти спробували самі сформувати віково-статеві групи. Для цього дані Держстату в кожній віковій групі (0, 1, 2, 3 роки і так далі) помножили на 0,888. Результати округлили до сотень, підсумували - і отримали ті самі дані, що й у Дубілета.

Зазначимо, що такий експеримент може повторити кожен охочий, оскільки відповідну табличку експерти розмістили у відкритому доступі.

Також додамо, що станом на вечір вівторка, 4 лютого, сайт організації припинив роботу – ймовірно, через великий наплив відвідувачів. Відтак своє дослідження «Центр суспільних даних» опублікував у Facebook.

Міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет вранці у середу, 5 лютого, назвав такі висновки «Українського центру суспільних даних» проплаченим фейком, який, як припускає Дубілет, розганяють люди, чию схему на сотні мільйонів гривень уряд нещодавно викрив і готує з цього приводу матеріали до ДБР.

«Чому дані “ялинки” за даними Держстату і за даними, які ми дістали з електронних реєстрів, майже повністю збіглися? Тому що Держстат свою ялинку вів так само на підставі електронних реєстрів. Як тільки хтось помирає або народжується – Держстат відображає це в своїй ялинці», – пояснив Дубілет збіг даних і порадив не шукати у цьому сенсацій.

Додамо, що за оцінкою Дубілета, в Україні проживає 37 млн 289 тис. людей. Дубілет стверджував, що підрахунок фактичного населення України проходив за трьома методиками: визначенням кількості абонентів мобільного зв’язку, аналізом даних держреєстрів і даних Державної служби статистики. Таким чином, зі слів міністра, вдалося порахувати кількість фактичного населення, але – без урахування жителів окупованих територій Криму і Донбасу.