Уряд оприлюднив реальну чисельність населення України

Без урахування окупованих територій населення України скоротилось до 37,3 млн

Чисельність населення України становить 37,289 млн людей, заявив у четвер, 23 січня, міністр Кабінету міністрів України Дмитро Дубілет, представляючи результати оцінки чисельності наявного населення України. Ця цифра не включає мешканців окупаних територій Донбасу і Криму.

«Три методики дали приблизно однаковий результат – 37 млн 289 тисяч осіб наявного населення на території України. На жаль, це число не включає людей, які постійно мешкають за кордоном та на окупованих територіях станом на 1 грудня 2019 року», – сказав Дубілет, якого процитувала агенція УНН.

За його словами, оцінка населення проводилася трьома методами, які показали однаковий результат.

За словами міністра, перший метод – це дані національних мобільних операторів. Друга методика – використання статево-вікової інформації з даних Державної служби статистики і електронних реєстрів України. Для третього методу було взято дані державного реєстру фізичних осіб, у якому враховували лише тих людей, котрі хоч раз так чи інакше взаємодіяли з державою за останні три роки.

З його слів, максимальна різниця між результатами цих методик – 2,86%, і міністр назвав цю похибку «досить малою».

Також оцінка чисельності населення, яку провів уряд, показала, що нині в країні живуть 6 млн 248 тис людей віком 65 років та старших, а також 5 млн 756 тис. дітей віком до 14 років.

Також, за словами Дубілета, в Україні проживають 3 млн 584 тис. людей раннього працездатного віку, тобто від 15 до 24 років. Ще 16 млн 458 тис. громадян є людьми основного працездатного віку (від 25 до 54 років), а також 5 млн 243 тис. українців зрілого працездатного віку (від 55 до 64 років).

При цьому жінок в Україні проживає більше, ніж чоловіків (20 млн 9 тис. проти 17,280 млн), повідомив «Укрінформ».

Зазначимо, що дані, які назвав Дубілет, суттєво відрізняються від даних Держстату, які свідчать, що у першому півріччі в Україні було майже 42 млн людей. Різниця у майже 4 млн осіб може пояснюватися тим, що Держстат включає до своєї статистики мешканців окупованої частини Донбасу (але не включає мешканців Криму), тоді як теперішні дані уряду не враховують населення обох окупованих частин України.

Нагадаємо, що на момент розпаду СРСР у 1991 році населення України складало близько 52 млн; за результатами єдиного повноцінного перепису 2001 року кількість населення скоротилася до 48,5 млн.

Точні дані про населення України має показати другий з часів незалежності перепис населення, запланований на кінець 2020 року. Проте міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет 15 січня заявив, що в уряді ведуться дискусії щодо доцільності його проведення через високу вартість.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук