Експертиза підтвердила, що плівки Мельниченка - не монтаж

13:16, 6 квітня 2011

Експертиза записів Мельниченка зафіксувала на плівках голоси Кучми, Кравченка, Литвина і Деркача, заявив перший заступник генпрокурора Ренат Кузьмін. Кузьмін підтвердив, що перед тим, як використовувати плівки Мельниченка як речовий доказ, їх піддали додатковій експертизі.

"Більш якісні дослідження були проведені саме восени 2010 року. За висновком додаткових судово-фоноскопічних експертиз, голоси осіб, причетних до вбивства Гонгадзе, зафіксовані на плівках Мельниченка, належать Кучмі і Кравченку", - розповів він, повідомляє «Сегодня» з посиланням на «Фокус».

"Ми підтвердили відсутність монтажу в тому числі. З цієї причини плівки були закладені в основу обвинувачення Кучми", - заявив Кузьмін. Пояснив заступник генпрокурора і те, як встановлювалася справжність голосу покійного екс-глави МВС Юрія Кравченка.

"Це - слідча робота. Ось ми зараз з вами розмовляємо. А якийсь сержант Іванов з диктофоном сидить у шафі. Сержант Іванов ж знає наші прізвища. Ми спілкуємося, називаємо одне одного на ім'я. Ідентифікуємо себе самі. Плюс сержант у шафі теж це бачить і чує ... Та ще й фоноскопічна експертиза ідентифікує наші голоси. Аналогія, сподіваюся, зрозуміла?" - пояснив він.

Кузьмін підтвердив, що на плівках зафіксовані голоси нинішнього спікера парламенту Володимира Литвина та екс-голови СБУ Леоніда Деркача. Їх також планується перевірити на причетність до вбивства. Записи, де порушуються інші теми, слідчий поки що не оцінював.

"У нас розслідується кримінальна справа за фактом вбивства Гонгадзе, і слідство сконцентровано на цьому. Наше завдання - доводити причетність осіб до вбивства журналіста. У нас поки немає мети з'ясовувати, що міститься на решті частин плівок - продаж зброї або приватизація будь-яких підприємств. Це поки не є предметом доведення для слідчого. Можливо, все це було. Процесуальну оцінку всім цим фактам слідчий не давав ", - підсумував Кузьмін.

Нагадаємо, проти Л.Кучми порушено кримінальну справу в межах розслідування вбивства журналіста Г.Гонгадзе.

Як інформував ZAXID.NET , 22 березня перший заступник генерального прокурора України Ренат Кузьмін заявив, що Генпрокуратура порушила кримінальну справу щодо колишнього Президента України Леоніда Кучми. За словами першого заступника генпрокурора, Леонід Кучма підозрюється у перевищенні влади, наданні незаконних розпоряджень керівництву МВС, що призвело до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.

Тим часом керівник європейського відділу міжнародної організації "Репортери без кордонів" Йоганн Бір привітав рішення Генеральної прокуратури України у зв'язку з новим витком у справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе.

23 березня, Леонід Кучма відмовився від очної ставки з екс-майором Держохорони Миколою Мельниченком. Сьогодні Леонід Кучма заявив, що погодиться на очну ставку з Мельниченком.

Нагадаємо, Олексій Пукач тривалий час перебував у розшуку, і в липні 2009 року його було затримано в Житомирській області спільними зусиллями Генпрокуратури і СБУ. Із 23 липня за рішенням суду О.Пукач перебуває під вартою. Генеральна прокуратура України пред'явила генералу Пукачу звинувачення у причетності до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.

10 вересня губернатор Вінницької області Микола Джига взяв участь в очній ставці з обвинуваченим у вбивстві Георгія Гонгадзе О.Пукачем.

14 вересня 2010 досудове слідство у кримінальній справі за обвинуваченням О. Пукача у вчиненні вбивства журналіста Гонгадзе завершується, замовником вважається екс-глава МВС Юрій Кравченко.