Експорт електроенергії дасть змогу забезпечити збут львівсько-волинського вугілля

Економіка16 лютого 20165100

Через падіння споживання електроенергії та зниження вироблення ТЕС у 2016 році профіцит вугілля газової групи становитиме 1,5 млн тонн. Таку заяву зробив Михайло Волинець, голова Незалежної профспілки гірників України та Конфедерації вільних профспілок України під час круглого столу «Чи є загроза у профіциті електроенергії?», повідомляють Українські новини.

Зі слів Волинця, ДП «Волиньвугілля» не відвантажує продукцію на ЦЗФ, «Львіввугілля» також не знає, куди дівати вугілля.

«Падіння видобутку вугілля в Україні у 2015 році становило 38,8%. Якщо не зупинити цю тенденцію, вугільна галузь буде знищена і тоді доведеться закуповувати вугілля за кордоном – гіршої якості та за вищою ціною. Блоки ТЕС зупиняються. У галузі можливі масові звільнення людей. Якою повинна бути роль Міністерства енергетики й вугільної промисловості в урегулюванні цієї ситуації? Ми про це не говоримо, лише констатуємо факти», – заявив Волинець.

На його думку, експорт електроенергії дасть змогу стабілізувати ситуацію в українській енергетиці та забезпечити додатковий попит на вугілля.

«Однак українська електроенергія, яку Міністерство енергетики й вугільної промисловості планує експортувати з березня, може виявитися занадто дорогою для потенційних країн-споживачів», – повідомив заступник міністра енергетики й вугільної промисловості України Олександр Светелик.

«На початку зими ми максимально обмежили експорт. Зараз у березні будемо пробувати відкрити експортний потенціал у Білорусь і Молдову. Важко сказати, що вийде, тому що ціна в нас на ринку досить висока, там є попит на нижчу ціну», – сказав Светелик.

Раніше міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин заявив, що допускає встановлення пільгової ціни на електроенергію для компаній, що здійснюють її експорт. «Є певні заходи, якими можна стимулювати експорт. Тобто, тим, хто буде збільшувати обсяги експорту, необхідно піти назустріч із точки зору тарифу, за яким вони закуповують електроенергію», – зазначив він.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук