Екс-прем'єр-міністр Грузії повернув на батьківщину картину за $1,4 млн

«Арсенальна гора вночі» Піросмані стала найдорожчим твором художника

КультураК.С., 2 червня 20153080
Екс-прем'єр-міністр Грузії повернув на батьківщину картину за $1,4 млн
фото Christie's

Колишній прем'єр-міністр Грузії, підприємець-мільярдер Бідзіна Іванішвілі придбав на аукціоні Christie's в Лондоні картину грузинського художника Ніко Піросмані «Арсенальна гора вночі». Про це йдеться в повідомленні, поширеному аукціонним домом.

«Christie's радіє тому факту, що покупцем шедевра Ніко Піросмані (1863-1918) «Арсенальна гора вночі», що є сьогодні  найдорожчим твором цього видатного грузинського художника, став Бідзіна Іванішвілі», - заявив представник Christie's, - Наскільки нам відомо, картина буде повернена на батьківщину художника».

Картина була продана більше, ніж за $1,4 млн. при оціночної вартості в 1,3 - 1,6 млн. Робота Піросмані стала в цьому році найдорожчим лотом «російських торгів» Christie's.

Відомий грузинський співак Нияз Діасамідзе раніше запропонував створити фонд для збору коштів з метою повернення картини в Грузію. На першому етапі за картину мала заплатити держава, щоб дати час фонду зібрати необхідну суму. Але в міністерстві культури країни заявили, що у відомства немає ніякого права брати участь в аукціоні як приватна особа і викуповувати картину на бюджетні кошти.

Багато творів Піросмані не дійшли до наших днів. За всю історію аукціонів на продаж було виставлено менше 10 робіт художника. Датована 1907-1908 роками ця написана на клейонці картина була придбана Лілею Брик, яка подарувала її своїй сестрі Ельзі Тріоле і її чоловікові, французькому поету Луї Арагону, в колекції якого та перебувала довгі роки. У 2003 році картина була продана з аукціону Sotheby's за $1,8 млн.

Картина не дуже характерна для творчості Піросмані, адже на ній зображений гірський пейзаж.

Загальний обсяг торгів Christie's 1 червня склав $8 млн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук