«Енергоатом» віддав чверть мільярда холдингу Путіна

Економіка30 жовтня 20141230

ДП НАЕК «Енергоатом» 24 жовтня уклало угоду з фірмою «Skoda JS a.s.» на закупівлю обладнання для Запорізької АЕС загальною вартістю 13,62 млн євро (223,58 млн грн. за курсом НБУ), повідомляють «Наші гроші».

Підприємство замовило приводи ШЕМ-М і спецінструменти, чітких технічних характеристик у тендерній документації не прописано: закупівлю проводили без відкритих торгів, тому наявний лише файл з цінами за одиницю.

Власником фірми «Ṥkoda JS a.s.», зареєстрованої в Чехії, є нідерландське «OMZ B.V.», а президентом – Вадим Махов, який також є головою ради директорів російського ОАО «Объединенные машиностроительные заводы» (скорочено також «ОМЗ», окрім того ще називають групою «Уралмаш-Ижора»).

«ОМЗ» є одним з найбільших російських холдингів галузі важкого машинобудування, займається обладнанням для АЕС, нафтогазозхімічної промисловості та гірничим обладнанням. Контроль над ОМЗ здійснює «Газпромбанк», очолюваний головою «Газпрому» Олексієм Міллером. Самому «Газпрому» у банку належить 36%, а часткою понад 40% володіє компанія «Лідер», яка контролюється одним з довірених товаришів Володимира Путіна Юрієм Ковальчуком.

Фірма «Ṥkoda JS a.s.» отримала замовлення за переговорною процедурою з огляду на відсутність конкуренції. На енергоблоці №6 Запорізької АЕС на даний час в експлуатації знаходяться приводи виробництва тих самих «Ижорских заводов». У 2015 році приводи випрацюють проектний ресурс експлуатації та підлягають заміні. Однак виробляти їх перестали ще в 90-х роках, а модернізованих варіантів є два. перший варіант російського «Гидропресса» має недоліки й вже спричиняв аномальні ситуації на різних АЕС.

Разом з тим «Skoda J.S a.s.» розробило модернізовані приводи зі збільшеним проектним терміном служби та покращеними характеристиками безпеки. Даний проект приводу розроблений та виготовляється безпосередньо на «Skoda J.S a.s.», права на виробництво та поставку нікому не передавались. Таким чином, закупити обладнання можна тільки у «Skoda J.S a.s.».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук