Фест «Золотий лев» відкрили у Львові виставою про сучасну Росію в багні

Постановку «Ревізор» за Гоголем зробив грузинський режисер

КультураОксана Сенишин, 19 вересня 2016, 15:54 682 0

У Львові стартував 27-й міжнародний театральний фестиваль «Золотий лев». У перший фестивальний день публіка зійшлася до Першого театру для дітей та юнацтва – на виставу «Ревізор» за Гоголем. Державний російський драматичний театр імені Грібоєдова з Тбілісі поставив її лише торік у жовтні і вже привіз до Львова.

Заради більшої природності на сцені облаштували навіть калабаню, по якій товклися актори, а з-під стелі падав дощ. На всю виставу запасли до тонни води. Так режисер, не побоюючись, виразив свій погляд на сучасну Росію, що потопає в багні.

«Це наче дно. Дно криниці. А життя насправді нагорі. Повітря нагорі. А ці люди, про яких вистава, живуть на дні, вже загрузли в болоті. Вже задихаються в болоті. Це, як у Содомі», – уточнив театральний режисер з Грузії Автанділ Варсімашвілі.

Грузини їздили з виставою і до Петербурга. Ставили її на кількох сценах. А на рідній землі взяли за неї чимало нагород.

«У Грузії було декілька: режисер взяв за постановку року, саму виставу відзначили. Я теж отримав визнання за чоловічу роль, також й композитор», – розповів грузинський актор театру імені Грібоєдова Аполон Кублашвілі.

Офіційне ж відкриття «Золотого лева» відбулося біля Львівської опери. Там засновник фесту, наш театр «Воскресіння», дивував своєю останньою прем’єрою. З вуличною виставою «Чайка» за Чеховим театр їздив вже по Польщі та Угорщині, був на «ГогольФесті» в Києві. Проте Львову ще не показував, тримав спеціально для «Золотого лева».

«Тільки у п'ятницю нам прийшло повідомлення, що ми дістали гран-прі на «Білій вежі» в Білорусі. Це надзвичайно великий фестиваль, де було близько 38 театрів», – поділився радістю директор театру «Воскресіння», організатор фесту «Золотий лев» Ярослав Федоришин.

«Золотий лев» тішитиме різноманітними постановками майже щодня. Не лише на різних сценах Львова, а й на площах. До 2 жовтня дивуватимуть актори з Литви, Румунії, Молдови, Угорщини і, звісно, України.

«Кожна вистава неповторна. Кожна країна додає до фестивалю дрібку свого менталітету. Приходьте, буде цікаво і гаряче – це точно!» – запросив актор театру «Воскресіння» Юрій Пилипчук.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук