Фестиваль «Фортмісія» взяв під патронат голова ЛОДА

Культура8 червня 20104091

Голова Львівської обласної державної адміністрації взяв під свій патронат II Міжнародний фестиваль мистецтв «Фортмісія». Фестиваль пройде 2-4 липня 2010 р. на оборонних фортах Першої світової війни, що на кордоні з Польщею, поблизу Шегинь, з 2 по 4 липня.

Про це ZAXID.NET повідомили в прес-службі Львівської ОДА.

«Цей фестиваль – гарна нагода продемонструвати світові, що транскордонна співпраця може і повинна мати не тільки економічний розріз, але також культурний, мистецький. Багата програма «Фортмісії» минулого року вже зібрала тисячі українців та поляків на історичному місці. Тож цього року наш обов’язок – знову якнайкраще організувати фестиваль, гідно прийняти іноземних гостей, створити всі належні умови для культурного обміну між нашими країнами, і, зрозуміло, для приємного, безпечного відпочинку. Зі свого боку, гарантую всебічну підтримку і допомогу в організації фестивалю», - заявив Василь Горбаль, коментуючи своє рішення взяти Фестиваль «Фортмісія» під свій патронат.

До речі, минулого року фестиваль «Фортмісія» був визнаний Association of European Border Region «Sail of Papenburg», кращим інноваційним євроінтеграційним проектом 2009 року у Європі.

Безпосередніми організаторами фестивалю виступають Мистецьке об’єднання «Дзига», Громадське товариство «Форт», Мостиська районна державна адміністрація, Мостиська районна та міська ради, Львівська ОДА, Управління культури та туризму Львівської ОДА, Львівська обласна рада та ін.

«Маємо надію, що не тільки сам фестиваль, але і стратегічно весь проект «Фортмісія» цього року, і в наступних роках вийде на реалізацію свого основного задуму – створення Українсько-польського центру сучасного мистецтва. Цього ж року ми послідовно розширюємо програму фестивалю, і структурно, і жанрово. Переконаний, що під час фестивалю виникне багато нових мистецьких проектів та культурних ініціатив, які будуть мати продовження і в Україні, і по інший кордону», - відзначив директор Мистецького об’єднання «Дзига» Маркіян Іващишин.

Організатори переконані – активна допомога у підготовці до «Фортмісії» з боку облдержадміністрації та особисто її голови Василя Горбаля, сприятиме вирішенню низки складних інфраструктурних та соціальних проблем, що стоять на заваді розвитку території проведення «Фортмісії» як туристично-привабливого об’єкту.

Наразі проект «Фортмісія», спільно з міським урядом Перемишля (Польща), подано на розгляд до Міжнародних фондів Євросоюзу на здобуття фінансування для інфраструктурного розвитку території як зони історичного та культурного туризму. Він уже успішно пройшов технічні експертизи.

«А з отриманням підтримки голови Львівської ОДА В.Горбаля – цілком реально очікувати, що території фестивалю та Мостиський район можуть стати основним місцем проведення спільного українсько–польського проекту до Євро-2012 – «Євростадіон Культури», що, згідно з правилами УЄФА, має пройти 2010–2011 року та супроводжувати Чемпіонат Європи з Футболу 2012 року», - заявив один з ініціаторів та співорганізатор «Фортмісії», перший заступник голови Мостиської РДА Олег Макар.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук