Фігуранту розслідування ZAXID.NET присудили ₴255 тис. штрафу

Справа стосувалась постачання військовим вугілля на ₴20 млн

ЕкономікаО.Г., 25 листопада 20158870
Фігуранту розслідування ZAXID.NET присудили ₴255 тис. штрафу

Директор червоноградського ТОВ ВП «ЗВЗ» повинен сплатити 255 тис. грн штрафу за розтрату та привласнення вугілля військових на суму 8,82 млн грн. Про це стало відомо з вироку Залізничного районного суду Львова від 24 вересня цього року, який опублікований лише зараз.

Нагадаємо, у 2014 році Західне територіальне квартирно-експлуатаційне управління Міністерства оборони (далі ЗТКЕУ) уклало договір з ТОВ ВП «ЗВЗ» на постачання 16,97 тис. тонн газового вугілля на суму понад 20 млн грн за неконкурентною переговорною процедурою.

ZAXID.NET детально розповідав про цю закупівлю в матеріалі «Міноборони обрало шахраїв».

У вироку суду написано, що в грудні 2014 року військові здійснили 100% оплату вугілля на рахунок цієї фірми у «Приватбанку». 18 грудня «ЗВЗ» поставило ЗТКЕУ понад 3,5 тис. тонн вугілля на 4,2 млн грн. Щодо решти вугілля, то воно було передане «ЗВЗ» на зберігання, пишуть «Наші гроші. Львів».

У січні 2015-го під час перевірки місця зберігання було виявлено невідповідність кількості та якості вугілля. Не вистачало вугілля на майже 2,3 млн грн (1925 тонн). Також виявилося, що вартість вугілля була завищена на 6,5 млн грн через невідповідність якісним показникам, зазначеним у договорі. Це нібито сталося через погані умови зберігання.

У вироку також повідомляється, директор «ЗВЗ» з вересня по грудень 2014 року ухилився від сплати ПДВ в сумі 3,2 млн грн.

Під час судового засідання директор фірми «ЗВЗ» визнав свою вину в тому, що умисно «вчинив привласнення та розтрату ввіреного на матеріальне зберігання вугілля на суму майже 8,82 млн грн, використавши його для покращення свого матеріального становища». Чоловік просив його суворо не карати.

Суд за сукупністю злочинів призначив покарання у вигляді 5 років позбавлення волі та 255 тис. грн штрафу в дохід бюджету з конфіскацією майна. Однак на підставі статей 75 і 77 Кримінального кодексу України змінив ув’язнення з конфіскацією на 2 роки іспитового строку без конфіскації.

Відомо, що директором ТОВ ВП «ЗВЗ» був Василь Боцко. Згідно з ЄДР, з 3 листопада цього року т.в.о. директора фірми є Анатолій Сторожук. «ЗВЗ» належить Богдану Голінчаку.

Негативний шлейф тягнеться за компанією з 2013 року, коли стало відомо про постачання фірмою «ЗВЗ» вугілля нижчої якості, аніж передбачено договором, освітянам у Жовківському районі.

У 2013 році «ЗВЗ» завдяки змові з близькими компаніями «розіграло» тендер на постачання вугілля на майже 7 млн грн від Департаменту ЖКГ Львівської облдержадміністрації.

У 2015 році адміністративна колегія Львівського обласного територіального відділення АМКУ визнала ТОВ ВП«ЗВЗ» і ТОВ «Галич сервіс автотранс» винними у вчиненні антиконкурентних узгоджених дій, спотворенні результатів торгів на закупівлю вугілля Департаментом ЖКГ. АМКУ зобов‘язало їх сплатити по 68 тис. грн штрафу. Також вони не зможуть брати участь в тендерах ще три роки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук