14 травня Православна Церква вшановує пам'ять священномученика Макарія, митрополита Київського. З цієї нагоди Філарет запрошує архієреїв ПЦУ взяти участь в «урочистому молитовному спілкуванні» і розсилає спеціальні листи. При цьому ці листи надруковані на бланках Київського патріархату, який у грудні 2018 року був розпущений особисто Філаретом, пише LB.ua з посиланням на журналістку Соню Кошкіну.
«14 травня Православна Церква вшановує пам'ять священномученика Макарія, митрополита Київського. У всі часи для КП це був особливий день - Св. Макарій вважався негласним покровителем КП, його мощі зберігаються у Володимирському соборі», - повідомила Кошкіна.
На 14 травня почесний патріарх ПЦУ Філарет запрошує архієреїв помісної української церкви на «урочисте молитовне спілкування» і розсилає спеціальні листи.
«Ось тільки робиться це - увага - на бланках Київського патріархату, якого нині не існує. 15 грудня 2018 року Філарет особисто підписав папір про його розпуск - в ім'я подальшого вливання в лави ПЦУ», - сказано в повідомленні.
Вона також зазначила, що предстоятель Православної церкви митрополит Епіфаній запрошення на свято не отримав.
«Не те, щоб Епіфаній сильно засмутився, у нього на вівторок інші плани - візит на Донбас. Але, погодьтеся, ситуація ненормальна. Оголився серйозний конфлікт між Філаретом і Епіфанієм», - написала Кошкіна.
Відсутність запрошення на важливу для церкви подію може свідчити про те, що патріарх Філарет незадоволений новоствореною ПЦУ, і може створювати перешкоди для її нормальної діяльності, «аж до спроби скликати Помісний собор, щоб переглянути Статут ПЦУ».
За словами Кошкіної, Філарет останнім часом «вставляє палиці в колеса новоствореної ПЦУ»: від блокування фінансових надходжень до спроби скликати Помісний собор, щоб переглянути Статут ПЦУ. У разі кардинальних змін у статуті церкви Вселенський патріархат у Константинополі може відкликати томос про помісну православну церкву України.
Нагадаємо, раніше почесний патріарх Православної церкви України Філарет раніше заявляв, що його не задовольняє поточний статут церкви, угоджений і затверджений Вселенським патріархатом.