Міністерство оборони Фінляндії оголосило про виділеня для України нового пакета військової допомоги вартістю майже 200 млн євро. Про це у п’ятницю, 31 січня, повідомили у фінському оборонному відомстві.
Зазначається, що оборонний пакет допомоги формували з урахування потреб Збройних сил України та фінансових можливостей Фінляндії. У повідомлення міноборони країни ствердується, що його вартсість склала 198 млн євро.
«Ми надаємо саме ту підтримку, яка допомагає Україні захищатися в гострій ситуації на фронті. Боротьба не має послаблюватися, а навпаки, зараз необхідно ще більше посилити спротив. Цього тижня я обговорював це з колегами зПівнічної Європи, і всі дотримуються такої самої позиції. Збройна допомога зберігає право незалежних держав на існування та захищає людські життя в Україні», – наголосив міністр оборони Фінляндії Антті Хякканен.
Міноборони Фінляндії з міркувань безпеки не розголошує вміст пакета допомоги, коли саме та у який спосіб він буде доставлений до Україн. Однак, там повідомили що це вже 27-ма партія військової допомоги від Фінляндії. Загалом країна поставила Україні озброєння та інших засобів на 2,5 млрд євро.
«Від нас, європейців, залежить, як розвиватиметься безпека в Європі. Забезпечення незалежності та обороноздатності України зараз є найважливішим», – підсумував Антті Хякканен.
Нагадаємо, у грудні 2024 року Фінлядія анонсувала передачу Україні оборонного пакета допомоги на 25 млн євро. До нього, зокерма, увійшло зимове спорядження для українських військових.