Фірма Коломойського хоче зробити наглядову раду «Укрнафти» недієздатною

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 1 квітня 201530530

ТОВ «ФК Гамбіт» просить визнати недійсними рішення загальних зборів акціонерів напівдержавного ПАТ «Укрнафта» щодо призначення наглядової ради та ревізійної комісії.

Копія позовної заяви товариства до Господарського суду Києва є у розпорядженні видання INSIDER.

Зокрема, позивач зауважує, що станом на 6-10 жовтня 2014 року «ФК Гамбіт» була міноритарним акціонером «Укрнафти». 10 жовтня відбулися збори акціонерів, на яких було обрано наглядову раду та ревізійну комісію товариства.

«ФК Гамбіт» вважає, що представник мажоритарного акціонера «Укрнафти» НАК «Нафтогаз України» «діяв з перевищенням наданих йому повноважень», в результаті чого нібито порушені інтереси міноритарного акціонера та держави.

Зокрема, компанія зауважує, що за завданням державного «Нафтогазу» його представник мав віддати повну кількість голосів за «представників акціонера – юридичної особи НАК «Нафтогаз України». «Таким чином, членом наглядової ради товариства ("Укрнафти" – ред.) мав стати НАК «Нафтогаз України» в особі його шести представників», – йдеться у позові. Аналогічна ситуація, на думку позивача, мала бути й з ревізійною комісією «Укрнафти».

Натомість, як зазначає «ФК Гамбіт», НАК «Нафтогаз» як юридична особа не була включена до складу наглядової ради та ревізійної комісії, а замість неї до складу органів управління компанії увійшли «певні фізичні особи, до яких відповідно перейшли визначені законом повноваження».

Таким чином, як вважають у «ФК Гамбіт», «Нафтогаз» «без достатніх правових підстав усунутий від управління «Укрнафтою». На думку міноритарія, така ситуація суперечить розповсюдженій в ЗМІ меті держави «взяти під контроль управління підприємством».

Як зазначає видання, згідно зі статутом «Укрнафти», наглядова рада компанії має право на обрання та припинення повноважень членів правління компанії, розподілу дивідендів та інші повноваження.

У випадку задоволення позову «ФК Гамбіт», обрана на останніх зборах акціонерів «Укрнафти» наглядова рада стане недієздатною.

Раніше «ФК Гамбіт» попросила суд визнати недійсним рішення зборів акціонерів «Укрнафти» про виплату дивідендів, у т.ч. державі.

ТОВ «Фінансова компанія «Гамбіт» було засновано в серпні 1999 року у Дніпропетровську. Його засновниками, згідно з даними державного реєстру, є 11 офшорних компаній, 9 з яких зареєстровані на Кіпрі, і ще по одній – на Багамах і в одній з держав Карибського регіону – Федерації Сент-Кітс і Невіс.

Дві кіпрських компанії «Діслунако Сервісез Лімітед» і «Корнезія Консалтинг Лімітед», які є одними із засновників позивача, зареєстровані за однією юридичною адресою – місто Лімассол, район Петру Ціру, вулиця Свепко Корт 8, офіс М2. За цією ж кіпрському адресою зареєстрована і компанія «Бордо Менеджмент Лімітед», яка, в свою чергу, є власником 12,2777% акцій «Укрнафти».

50%+1 акція «Укрнафти» належить державі. Близько 42% – компаніям, пов'язаним з групою «Приват» Ігоря Коломойського.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук