Француз Бернар-Анрі Леві привіз до Львова присвячену Майдану моновиставу

Головні новини Львова за 27.05Оксана Сенишин, 27 травня 2015, 17:41 498 0
дивіться також

Журналіст, драматург та філософ із Франції Бернар-Анрі Леві покаже у четвер, 28 травня, у Львівській опері свою роботу під назвою «Готель Європа».

Події, про які йдеться на сцені, перегукуються з українськими. Дія відбувається торік 27 червня в Сараєво, напередодні заходів в пам'ять про століття з початку Першої світової. Головний герой – письменник, готує промову про європейські цінності. Місце дії – «Готель Європа», у якому він бував 20 років тому і який тоді згорів в бомбардуванні сербів. Наш готель «Україна» теж був на лінії вогню, коли стріляв беркут. А загибель Небесної Сотні – заява про себе як європейців.

«По-перше, треба зупинити Путіна. Агресивну війну, яку він веде проти вашої країни.А по-друге, можливо, ще важливіше – повалити нову стіну, яка існує між Європою й Україною. Колись була Берлінська стіна – вона впала. Сьогодні є ще одна недалеко від Львова, вона проходить по польському кордоні і відділяє Україну від Європи», – поділився емоціями режисер Бернар-Анрі Леві.

Бернар-Анрі свого часу висвітлював війну за незалежність Бангладеш від Пакистану, конфлікт у колишній Югославії. Підтримував війну з тероризмом в Афганістані. Під час боїв у Південній Осетії вів репортажі з Грузії. А торік у лютому виступив і на Майдані Незалежності з підтримкою вимог Євромайдану. Тож Львів, на його думку, зараз на лінії фронту, де йде битва за Європу.

«У Франції існує велика потужна проросійська пропаганда. Особливо через радикально праві французькі партії, неофашистські організації, як «Люпен», які захищають погляди Путіна. Тож роль філософів, як я, – боротися з пропагандою, намагатися говорити правду про те, що в Україні. Тому я їздив у Донецьк, Краматорськ», – розповів француз.

Він запевняє, що має причини любити Україну: «Тому що Україна – це Європа. Тому що ви вірити в цінності, в які ми в Європі вже перестали вірити. Бо коли я у Львові, відчуваю, що тут б’ється серце Європи».

Виставу покажуть львівському глядачеві безкоштовно.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук