Галериста позбавили приміщення у Москві через підтримку Сенцова

КультураК.С., 29 жовтня 20151980
Галериста позбавили приміщення у Москві через підтримку Сенцова

Відомий арт-менеджер Марат Гельман заявив, що Центр сучасного мистецтва «Винзавод» у Москві розриває з ним договір і виселяє зі свого майданчика. Галерист бачить причину в недавно проведеному ним аукціоні на підтримку політв'язнів - переважно фігурантів «болотної справи» та українського кінорежисера Олега Сенцова.

Перед тим організаторів аукціону тричі вигнали з кафе і клубів під різними приводами: залякували власників, погрожували неприємностями.

«Винзавод» у свою чергу стверджує, що Гельман вже давно використовує орендовані приміщення не за призначенням, і справа тут не тільки в благодійності.

Галерист має залишити ЦСМ до 5 листопада. Його колеги - художники і арт-менеджери – традиційно утримуються від публічних заяв.

Марат Гельман є одним із навідоміших галеристів та фахівців із сучасного мистецтва.  У 1990 році Гельман відкрив одну з перших у Росії приватних галерей сучасного мистецтва. Історія галереї Гельмана - це фактично історія сучасного мистецтва пострадянської Росії. У різні роки з галерей співпрацювали практично всі найважливіші художники цієї епохи.

Зараз Марат Гельман живе у Чорногорії. За його словами, відкривати в Росії нову галерею він не планує, адже вважає це недоцільним у теперішніх умовах.

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук