Найменшу ціну на природний газ для населення у жовтні з-поміж українських газопостачальних компаній встановила державна «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України», це 4,7 грн за 1м3 з ПДВ. Найвища вартість газу – 6,85 за 1м3 з ПДВ – у ТОВ «Одесагаз-Постачання».
Після запровадження в Україні вільного ринку газу для побутових споживачів його вартість тепер змінюється щомісяця. Всі газопостачальні компанії, які працюють із домогосподарствами, мають оприлюднювати на своїх сайтах вартість газу для абонентів до початку місяця постачання.
Як свідчать дані профільного сайту «ГазПравда», який зібрав пропозиції на ринку, найдешевша вартість газу у жовтні – у трьох операторів. Це «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» – 4,7 грн за 1м3, Paliv Energy – 4,8 за 1м3, ТОВ «Мегаватт Енерго» – 4,85 за 1м3 (усі ціни вказані з ПДВ).
Середні ціни на газ для населення у ДП «Газпостач» ТОВ «Тернопільміськгаз» (5,376 грн за 1м3), ТОВ «Тернопільоблгаз» (5,394 грн за 1м3), TAS Energy (5,49 грн за 1м3), ТОВ «Асканія Енерджі» (5,49 грн за 1м3), ТОВ «Газопостачсервіс» (5,7 грн за 1м3), ТОВ «Газовик» (5,75 грн за 1м3).
Низка регіональних газзбутів з групи компаній українського мільярдера Дмитра Фірташа, які постачають газ більшості українців, вперше від старту ринку встановила різні тарифи. У жовтні ціна газу в них коливатиметься від 6,6 грн до 6,8 грн за 1м3. Для порівняння: у вересні 1 м3 газу в цих газзбутів коштував 5,49 грн, а в серпні – 4,49 грн. Водночас «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» взагалі не підвищила ціну палива в жовтні, цього місяця у абонентів компанії діятиме вересневий тариф – 4,7 грн за 1м3.
Загалом ціни у постачальників газу для населення цього місяця коливаються від 4,7 грн до 6,8 грн за 1м3.
Нагадаємо, з 1 серпня в Україні відкрився ринок газу для населення. Українці тепер можуть легко змінювати постачальників газу, якщо чинний з якихось причин їх не влаштовує. Обмеження щодо ціни газу скасовані, а вартість природного газу змінюється щомісяця.
Перейти до нової компанії тепер можна навіть за наявності боргів, нових труб до квартири чи будинку при цьому прокладати не треба. Постачальника можна обрати з іншого регіону країни. Як це зробити – можна дізнатися з інструкції ZAXID.NET.
Порівняти ціни на газ для побутових споживачів можна на сайті «Газотека», який запустили невдовзі після відкриття ринку газу. Нині він працює в тестовому режимі та містить інформацію щодо актуальних цінових пропозицій від постачальників природного газу станом як на поточний місяць, так й на півроку чи рік, якщо компанія-постачальник пропонує довготермінові тарифні плани. Окрім того тут можна порівняти ціни на газ від понад 30 компаній, сайт також рахує потенційну економію від зміни постачальника у річному вимірі.