Постачальні компанії оприлюднили ціни на газ для населення у листопаді

Вартість газу стрибнула вгору через збільшення цін на європейському хабі

20:32, 27 жовтня 2020

Постачальники газу для населення оприлюднили ціни на листопад. Вони суттєво збільшились порівняно із жовтнем – нині середня ціна 1 м3 від більшості компаній перевищує 8 грн , тоді як у жовтні найдорожча пропозиція не сягала 7 грн.

Найменша вартість газу (серед тих компаній, що оприлюднили ціну вчасно) на прийдешній місяць – у приватної компанії Megawatt, це 6,22 грн за 1 м3 з ПДВ. Далі у переліку – державна газопостачальна компанія «Нафтогаз України», вона запропонувала блакитне паливо в листопаді по 6,33 грн за 1м3 з ПДВ. «Нафтогаз» підняв ціну в листопаді на 35% порівняно з жовтнем.

Лише на 3 копійки дорожче природний газ пропонує ТОВ «Кіровоградська обласна енергопостачальна компанія», її тариф ­– 6,36 грн за 1 м3 з ПДВ, пише профільний сайт «ГазПравда». Далі в рейтингу розташувалися ТОВ «Львівенергозбут» з ціною 6,62 грн, ТОВ «ВКФ «ТЕПЛОБУД» з ціною 6,65 грн і TAS Energy з ціною 6,84 грн.

Ціни решти постачальників коливаються від 7,20 грн до 8,70 грн за 1м3 (усі ціни вказані з ПДВ та без урахування транспортування газу, яке сплачують окремо).

Найвищі тарифи в листопаді виявилися в низки регіональних газзбутів, афілійованих з облгазами Регіональної газової компанії Дмитра Фірташа, які постачають газ більшості споживачів в Україні. Ціна газу в них коливатиметься від 8,80 до 8,96 грн – залежно від регіону ціни різняться. Для порівняння: у жовтні тарифи в цих газзбутів мали діапазон від 6,6 до 6,8 грн за 1 м3.

Ціни на газ в листопаді, інфографіка «ГазПравди». Натисніть для збільшення

У «Львівгаззбуту» вартість на листопад становить 8,8 грн за 1м3.

Збільшення вартості газу для домогосподарств зумовлене сезонним зростанням цін на європейському газовому хабі TTF, до котирувань якого прив’язаний український ринок.

Нагадаємо, з 1 серпня в Україні відкрився ринок газу для населення. Українці тепер можуть легко змінювати постачальників газу, якщо чинний з якихось причин їх не влаштовує. Обмеження щодо ціни газу скасовані, а вартість природного газу змінюється щомісяця.

Перейти до нової компанії тепер можна навіть за наявності боргів, нових труб до квартири чи будинку при цьому прокладати не треба. Постачальника можна обрати з іншого регіону країни. Як це зробити – можна дізнатися з інструкції ZAXID.NET. Водночас газопостачальні компанії мають оприлюднювати ціну за п’ять днів до початку місяця постачання, якщо ціна на наступний місяць буде відрізнятися від попереднього.

Порівняти ціни на газ для побутових споживачів можна на сайті «Газотека», який запустили невдовзі після відкриття ринку газу.