«Газпром» вимагає від України $2,5 млрд за відмову від закупівель газу

ЕкономікаАндрій Стець, 19 січня 20164390
«Газпром» вимагає від України $2,5 млрд за відмову від закупівель газу

Російський монополіст «Газпром» у вівторок, 19 січня, направив НАК «Нафтогаз України» рахунок на оплату газу, виділеного українською компанією в III кварталі 2015 року за умовою «бери-або-плати». Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Згідно з чинним між «Газпромом» і «Нафтогазом України» контрактом купівлі-продажу газу, покупець зобов'язаний щорічно сплачувати мінімальну річну кількість (МРК) газу.

Виходячи з умов контракту, МРК в 3 кварталі 2015 року становить 10,485 млрд куб. м газу.

Враховуючи це, а також обсяг газу, поставлений «Газпромом» в Україну в 3 кварталі 2015 року, «Нафтогазу України» виставлений рахунок на суму 2,549 млрд доларів США. «Газпром» очікує оплати рахунку протягом 10 днів.

«Україна в 2015 році фактично відмовилася від закупівель російського газу в третьому кварталі, таким чином, жодних домовленостей про незастосування правила «бери або плати» в цьому періоді не було», - зазначив голова правління ВАТ «Газпром» Олексій Міллер.

Зазначимо, що у 2015 році умова «бери або плати» не застосовувалася для НАК «Нафтогаз України» в 1, 2 і 4 кварталах.

Зазначимо, що ціну на російський газ зараз встановлено на рівні 212 доларів США, і Україна його не купує, тому що в Європі він коштує дешевше.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук