«Газпром» виплатив Польщі 1,5 млрд доларів за рішенням Стокгольмського арбітражу

Польська компанія PGNiG понад 20 років переплачувала за російський газ

СвітЮрій Братюк, 1 липня0

Російський «Газпром» повернув польському імпортеру PGNiG переплату за газ в розмірі 1,5 млрд доларів відповідно до рішення Стокгольмського арбітражу. Про це повідомляє «Економічна правда».

Зазначається, що «Газпром» дійсно 30 червня перерахував PGNiG кошти у зв'язку з рішенням арбітражу, але російська компанія продовжить оскаржувати рішення арбітражного трибуналу.

Також це рішення гарантує право польської сторони вимагати зниження вартості купівлі газу у рамках довготермінового контракту, за яким «Газпром» постачає газ до Польщі.

Зокрема, йдеться підписання контрактів на постачання скрапленого газу, придбання родовищ природного газу у Північному морі та заходи, що здійснюються оператором транспортної системи у рамках розбудови газотранспортної системи, є відповідними для гарантування енергетичної безпеки країни

Підписаний у 1996 році Ямальський контракт передбачає постачання приблизно 10 млрд м3 газу на рік. Польща мусить приймати щонайменше 8,7 млрд м3 російського газу. У польській компанії аргументували, що ціна, яку PGNiG платила за поставки газу, була значно вищою за ціни «Газпрому» для інших європейських країн.

Польща вже підписала два контракти на постачання скрапленого газу із США терміном на 20 років, яким планує повністю замінити російське паливо.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук