Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг привітав прогрес України у реформах та порадив зберегти цей темп, щоб наблизитись до членства у Альянсі. Про це він заявив під час спільного брифінгу з президентом України Петром Порошенком в Брюсселі у четвер, 12 липня.
«Пане президенте, довгостроковою метою України є приєднання до Альянсу. Тож фокус зараз – на реформах. Ви робите важливий прогрес», – зазначив Столтенберг, якого процитувала «Європейська правда».
Важливим кроком, за його словами, стало схвалення нового закону «Про національну безпеку».
«Закон є ключовим для встановлення цивільного контролю та демократичного нагляду над Збройними силами та Службою безпеки», – пояснив Столтенберг.
Він додав, що для повного втілення реформи закон необхідно імплементувати. «Я закликаю вас зберегти цей імпульс, це приведе Україну ближче до НАТО», – додав він.
Генсек НАТО також нагадав, що країни-члени Альянсу продовжують надавати підтримку Україні, надаючи експертів, фахівців та обладнання.
«Всеосяжний пакет допомоги, який включає політичні та практичні заходи, є частиною нашої підтримки. Сюди також входять присутність експертів у Києві і спільні проекти з кіберзахисту, реабілітації військових і логістики», – зазначив Столтенберг, якого процитувала агенція «Інтерфакс-Україна».
Окремо він подякував українському президентові за участь в місіях НАТО.
«Ми глибоко цінуємо те, що робить Україна в НАТО – в місіях від Косово до Афганістану, а також в силах реагування НАТО. Я вітаю вашу прихильність до поглиблення зв'язків між Україною та Альянсом», – наголосив він.
У свою чергу, як заявив Петро Порошенко, підтримка НАТО реформ в Україні сприяє майбутнього вступу країни до Північноатлантичного альянсу.
«Дуже важливо, що НАТО підтримує наші реформи, особливо в секторі безпеки і оборони. І ми рухаємося до стандартів НАТО. Це сприяє нашому майбутньому вступу [в НАТО]», – сказав він.
Український президент наголосив, що виконання стандартів НАТО є головною метою реформ в секторі національної безпеки і оборони України.
«І наш останній крок – це прийняття закону про національну безпеку. Ми вдячні Альянсу за критику цього документа, за допомогу порадами. Я сподіваюся, що ми створили прекрасний документ, прекрасну програму “дорожню карту” для українського майбутнього членства в НАТО. Наша мета - досягти стандартів НАТО і забезпечити повну взаємодію з НАТО до 2020 року, як це зазначено в законі», – зазначив президент.
Як повідомляв ZAXID.NET, Порошенко під час візиту до Брюсселя також зустрінеться з президентом США Дональдом Трампом.