Петро Порошенко підписав закон про національну безпеку

У четвер, 5 липня, президент України Петро Порошенко підписав закон про України про національну безпеку.

Метою закону, який є базою для української оборонної галузі, є визначення механізмів керівництва у сфері національної безпеки та оборони. В статті про розподіл повноважень державних органів також вказується, що міністром оборони України може бути призначено цивільну особу. В список фундаментальних інтересів безпеки України потрапило набуття членства в ЄС та НАТО.

Передбачається створення комітету Ради, який контролюватиме діяльність державних органів спеціального призначення з правоохоронними функціями, правоохоронними органами спецпризначення і розвідувальними органами.

Закон також визначив, що фінансування сектору безпеки і оборони має бути на рівні не менше 5% ВВП, з яких не менше 3% - на сили оборони і не менше 0,5% на оборонно-промисловий комплекс.

Як повідомляв раніше ZAXID.NET, закон про національну безпеку було ухвалено Верховною Радою ще 24 червня. Проект передбачав скасування трьох законів, об’єднуючи їх. Це закони «Про основи національної безпеки України», «Про демократичний цивільний контроль над Воєнною організацією і правоохоронними органами держави» та «Про організацію оборонного планування».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук