Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав закликав вірних молитися за православних братів напередодні Об’єднавчого собору. Про це він заявив 9 грудня після літургії в Катедральному соборі Успіння Пресвятої Богородиці у Чернівцях, повідомив Департамент інформації УГКЦ.
«Наступного тижня, у суботу, має відбутися об’єднавчий Собор у наших українських православних братів. Хоча ми не беремо участі, як греко-католики, у внутрішніх справах православної спільноти України, але нам не байдуже, як живуть наші брати. Ми обіцяли, що будемо за них молитися. Тому я прошу вас, зокрема цього тижня: помоліться за єдність, за Боже благословення, дар Духа Святого для цього об’єднавчого Собору православних України. Гадаю, вони цього потребують і будуть нам за це дуже вдячні. Відчуватимуть, що греко-католики – їхні єдинокровні брати, які походять з тої самої хрещальної купелі рівноапостольного князя Володимира», – наголосив у своєму зверненні в Блаженніший Святослав.
Крім того, глава УГКЦ закликав вірних молитися за Україну, українських військовослужбовців, а також усіх полонених.
«Помоліться за наших військовополонених хлопців. Помоліться за моряків. Помоліться за тих, кого ми не пам’ятаємо, а вони мучаться в російських тюрмах. Помоліться за їхнє спасіння і Божу поміч», – сказав Патріарх Святослав.
Нагадаємо, Об’єднавчий собор щодо створення помісної Української православної церкви відбудеться 15 грудня в соборі Святої Софії в Києві.
Кожен з його учасників представлятиме не церкву (УПЦ (КП) чи (МП), УАПЦ), а себе особисто і свою паству. Учасник має можливість взяти з собою на собор ще двох людей. Кожен з них матиме право голосу. Спочатку голосуватимуть всі разом — ієрархи, запрошені ними миряни, клірики та монахи, — і з усіх кандидатів визначать трьох головних. Після цього вже тільки архієреї обиратимуть предстоятеля з-поміж трьох фіналістів.
Відмова керівництва УПЦ (МП) від участі у Соборі не вплине на легитимість зібрання та його рішень.
Представником Вселенського патріарха на соборі буде митрополит Галльський Еммануїл (Адамакіс), якого називають куратором «українського питання» в Константинополі.