Об’єднавчий собор православних церков України відбудеться 15 грудня

На об’єднавчому соборі мають утворити помісну православну церкву в Україні

Об'єднавчий собор зі створення помісної Української православної церкви відбудеться 15 грудня в соборі св. Софії в Києві, повідомив президент України Петро Порошенко.

«Собор відбудеться 15 грудня 2018 року», – заявив Порошенко на Форумі місцевого самоврядування в Києві в середу, 5 грудня, повідомила агенція «Інтерфакс-Україна».

За словами президента, собор відбудеться в Софійському соборі, і на ньому буде обрано предстоятеля Української православної церкви та затверджено статут нової церкви.

«Цей собор затвердить статут нашої нової церкви. Цей собор обере предстоятеля», – зазначив Порошенко.

Президент розповів, що Вселенський патріарх Варфоломій поінформував його про те, що підписав відповідні листи – запрошення ієрархам Української православної церкви Київського патріархату, Української автокефальної православної церкви та Української православної церкви Московського патріархату взяти участь в об'єднавчому соборі.

За словами президента, наразі велика відповідальність лежить на ієрархах українських церков, які повинні «в мирі, злагоді і в дусі християнської любові та патріотизму» провести собор, обрати предстоятеля, який поїде до Константинополя – Стамбула – і отримає томос.

Президент ще раз наголосив: «Автокефальна православна церква не буде державною». За його словами, влада гарантує конституційне право на свободу віросповідання, в тому числі і тим, «хто захоче залишитися в єдності з російською церквою».

У той же час, Порошенко наголосив, що Московський патріархат не буде диктувати умови, «не таврувати, хто у нас канонічний, а хто – безблагодатний, і люди самі обиратимуть, до якої церкви ходити».

«Заявляю, що ми не дамо Кремлю розпалити міжрелігійний конфлікт, і тут дуже багато залежить не тільки від влади, не тільки від правоохоронних органів – велика частина відповідальності лежить і на органах місцевого самоврядування», – зазначив президент.

На його думку, представники місцевої влади повинні роз'яснювати ситуацію і «вести якісний діалог з громадами».

Нагадаємо, Вселенський патріархат вирішив надати томос помісній православній церкві в Україні, яку мають створити на об’єднавчому соборі, в якому мають взяти участь єпископи усіх православних церков, що діють в Україні. Вселенський патріархат 29 листопада затвердив проект статуту нової православної церкви в Україні.

Про готовність очолити нову церкву раніше заявив глава Української православної церкви Київського патріархату Філарет.

Надання українському православ’ю автокефалії бойкотує Українська православна церква Московського патріархату. У ній, зокрема, заявили, що каратимуть своїх єпископів за участь в об’єднавчому соборі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук