УПЦ (МП) каратиме своїх єпископів за участь в Об'єднавчому соборі

Рішення щодо тих, хто порушить заборону, «ухвалюватиме Священний Синод відповідно до церковних канонічних правил»

СуспільствоКатерина Чурилова, 19 листопада 20186731
Митрополит Бориспільський і Броварський УПЦ (МП) Антоній

Українська православна церква Московського патріархату вирішила не брати участі в Об'єднавчому соборі, а тих, хто туди піде, каратиме. Про це заявив керуючий справами УПЦ (МП), митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, повідомляє Центр інформації УПЦ в Facebook.

«Нашою церквою ухвалено соборне рішення, яке є обов'язковим для виконання всіма вірними Українській православній церкві (МП). Це стосується і єпископату, і духовенства, і мирян. У цьому рішенні сказано конкретно, що брати участь у так званому «об'єднавчому соборі» ніхто з нас не може», – сказав він.

За словами Антонія, якщо цю настанову ігноруватимуть деякі єпископи, то це розцінять як «канонічне порушення».

«Все, що йде врозріз з канонічними правилами і тими рішеннями, які прийняті Українською православною церквою, буде розцінене як канонічне порушення, за яким йтиме відповідне дисциплінарне стягнення», – сказав Антоній.

На питання, в чому полягатиме дисциплінарне стягнення і чи може воно бути у формі заборони на служіння, митрополит УПЦ (МП) заявив, що «рішення ухвалюватиме Священний Синод відповідно до церковних канонічних правил».

Як писав ZAXID.NET, раніше в Українській православній церкві Московського патріархату (УПЦ (МП) заявили, що їхня участь в Об’єднавчому соборі є неможливою. 13 листопада в Києво-Печерській лаврі відбувся екстрений Собор УПЦ (МП), на якому ухвалили рішення про визнання неканонічним рішення Синоду Вселенського Патріархату щодо майбутнього надання томосу для українського православ’я, повернення українських парафій до юрисдикції Вселенського Патріархату та інші. Крім того, УПЦ (МП) вирішила припинити євхаристійне спілкування з Константинополем.

Єдиним ієрархом УПЦ (МП), який не підтримав постанову Собору, був митрополит Вінницький і Барський Симеон. Згодом митрополит Черкаський і Канівський Софроній (Дмитрук) з Української православної церкви Московського патріархату заявив, що піде на Об'єднавчий собор, який передуватиме утворенню Помісної православної церкви в Україні.

Нагадаємо, на Об'єднавчому соборі кожен з його учасників представлятиме не церкву (УПЦ (КП) чи (МП), УАПЦ), а себе особисто і свою паству.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук