Митрополит Симеон пояснив, чому відмовився підписувати постанову собору УПЦ (МП)

Єпископа з Вінниці вважають єдиним, хто не погодився з рішенням розірвати взаємини з Вселенською патріархією

СуспільствоКатерина Чурилова, 15 листопада 201816272
Архієрей УПЦ (МП) митрополит Симеон

Митрополит Вінницький і Барський Української православної церкви Московського патріархату Симеон розповів, як відбувався собор єпископів УПЦ (МП), під час якого архієреї схвалили постанову про засудження процесу надання томосу про автокефалію Українській церкві.

В інтерв’ю сайту Вiнниця.info митрополит зазначив, що не підтримав рішення собору, бо не згоден зі всіма пунктами. Водночас, за його словами, у постанові були пункти, які він підтримує, адже «там сказано про церкву, про її місію у житті нашої України, нашого народу».

«Але є пункти, з якими не погоджуюся. В першу чергу, це розірвання євхаристійного спілкування з Константинопольським патріархатом. Друге – про покаяння тих, кого ми називаємо розкольники. За 25 років ми не спромоглися вилікувати цей розкол, тому нині через державу ( йдеться про звернення президента України та Верховної Ради, – ред.) була покликана Константинопольська церква (матір церков), яка має історичний досвід для того, щоб вилікувати розкол», – додав митрополит Симеон.

Він також розповів, що прийшов на зустріч із президентом України Петром Порошенком в Українському домі. «Я був на цій зустрічі і зрозумів, що дуже багато втратили наші владики-архієреї, які не почули слів президента. Я не кажу, що їх переконали б у чомусь, але вони отримали б відповіді на запитання, які поставили б главі держави», – сказав він.

Як повідомив «Укрінформ», митрополит Симеон стверджує, що завжди підтримував надання автокефалії Українській православній церкві.

« … як і більшість наших архієреїв, очікував, що ми отримаємо її від Російської Православної Церкви. Цей шлях ми мали на увазі, коли говорили про отримання автокефалії канонічним шляхом. Але останні рішення, які приймаються у Московській Патріархії, та риторика, яка звучить від нашого керівництва з Москви, не дає підстав чекати такої автокефалії», – наголосив він.

Симеон додав, що деякі архієреї вмовляли його підписати постанову Синоду УПЦ (МП) про розірвання зв’язків з Константинополем, але його підтримав митрополит Онуфрій, «який сказав, що у нас демократія, і не треба нікого примушувати робити щось проти своєї совісті».

Як пише «Новое время», митрополит Вінницький і Барський Симеон – єдиний з 83 учасників Собору Української православної церкви МП, який не підписав постанову Синоду.

Нагадаємо, 13 листопада в Києво-Печерській лаврі відбувся екстрений Собор Української православної церкви МП, на якому ухвалили рішення про визнання неканонічним рішення Синоду Константинопольського патріархату стосовно українського церковного питання. Крім того, УПЦ МП вирішила припинити євхаристійне спілкування з Константинопольським патріархатом.

Собор єпископів УПЦ (МП) також наголосив, що проти будь-яких спроб змінити назву цієї церкви.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук