«Пальці віялом» РПЦ в Україні розставляти більше не буде, – Порошенко

СуспільствоАндрій Стець, 1 грудня 201812630
Петро Порошенко звернувся до українців з нагоди 27-ї річниці референдуму за Незалежність України

Автокефальна Православна Церква України не буде державною, а держава лише гарантує конституційне право свободи віросповідання. Про це 1 грудня заявив президент України Петро Порошенко у своєму зверненні до 27-ї річниці референдуму за Незалежність України.

Він зазначив, що РПЦ – «невід’ємна частина політичної системи РФ».

«Кремль не приховує, що розглядає її як один із головних інструментів для впливу на Україну. ... Томос про автокефалію – це ще один Акт проголошення незалежності України. У нас постане своя незалежна ні від кого церква, яка буде визнана світовим православ’ям. Рішення про надання автокефалії УПЦ - ухвалено. Томос, грамоту, яка це підтверджує - написано. Об’єднавчий собор – призначено, і він обере предстоятеля, який поїде до Стамбулу й отримає Томос із рук Його Всесвятості Варфоломія», - заявив він.

«Віруючі самі обиратимуть, до якої церкви їм ходити, ніхто нікого ні до чого силою не спонукатиме. Держава гарантує конституційне право свободи віросповідання, в тому числі і тим, хто захоче залишитися в єдності з російською церквою. Але «пальці віялом» Московський Патріархат тут розставляти більше не буде, як і клеймити, хто у нас канонічний, а хто - безблагодатний», - додав Порошенко.

Відео Адміністрації президента

Як інформував ZAXID.NET, 11 жовтня Синод Вселенського патріархату ухвалив рішення надати томос про автокефалію православній церкві в Україні. Надання українському православ’ю автокефалії бойкотує Українська православна церква Московського патріархату. У ній, зокрема, заявили, що каратимуть своїх єпископів за участь в об’єднавчому соборі.

27 листопада у Стамбулі розпочалося засідання Священного Синоду Вселенського патріархату, на якому очікувалось визначення дати проведення об’єднавчого собору в Україні та обговорення тексту томосу.

29 листопада стало відомо, що синод Вселенського патріархату підготував конституційну хартію (статут) для української церкви. Президент Петро Порошенко оголосив, що на синоді Вселенського патріархату було схвалено текст томосу про надання незалежності українській церкві.

Дату об’єднавчого собору УПЦ мають назвати наступного тижня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук