СБУ розповіла про результати обшуків у єпархіях УПЦ МП

Під час обшуків правоохоронці виявили мережу з розповсюдження літератури, яка розпалює релігійну ворожнечу

Працівники Служби безпеки України разом з поліцейськими та прокурорами під час обшуків у низці єпархій Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП), а також у помешканнях її представників, виявили організовану мережу з розповсюдження літератури, яка розпалює релігійну ворожнечу.

«Протягом останніх днів правоохоронці провели низку обшуків у окремих адміністративних приміщеннях Української православної церкви та приватних будівлях, які належать представникам цієї конфесії. За результатами обшуків вилучено чимало друкованої продукції, зміст якої має ознаки розпалювання релігійної та міжконфесійної ворожнечі», – повідомила СБУ в середу, 5 грудня.

Зокрема, правоохоронці вилучили 75 примірників брошури «Українська православна церква: Відносини із державою. Ставлення до АТО та церковного розколу. Питання і відповіді», що вже потрапляла в поле зору СБУ, і на яку вже є відповідний висновок експерта.

«Згідно з висновком експертизи Українського науково-дослідного інституту технічної та судової експертиз – це видання “містить пропаганду релігійної нетерпимості…ображає почуття громадян… у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями, розпалює релігійну міжконфесійну ворожнечу та ненависть”», – процитував експертний висновок прес-центр СБУ.

В СБУ також додали, що іншим вилученим матеріалам кваліфіковані експерти також дадуть оцінку.

Нагадаємо, обшуки у єпархіях УПЦ МП у Житомирській області та у Києві розпочалися в понеділок, 3 грудня. Їх провели у рамках кримінального провадження, відкритого за статтею «Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками» Кримінального кодексу України. Зазначимо, раніше за цією ж статтею СБУ провела обшук в будинку настоятеля Києво-Печерської лаври владики Павла, в якому він, з його ж слів, не живе з 2014 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук