Голова МОН анонсувала подорожчання навчання для студентів-контрактників 38 спеціальностей

За бюджетників держава платить у 2,5 рази більше, ніж коштує контракт

Правило мінімальної вартості на контракт не зачепить інженерні, технологічні, гуманітарні, природничі, аграрні і педагогічні науки

В Україні підвищать вартість освіти для студентів-контрактників, адже бюджетники коштують державі в середньому в 2,5 рази більше. Про це повідомила міністерка освіти і науки України Ганна Новосад.

«Держава платить за одного студента-бюджетника у середньому в 2,5 рази більше, ніж середня ціна за контракт. Ця різниця призводить до того, що університети дофінансовують навчання контрактників за рахунок студентів-бюджетників. Як наслідок, коштів на якісну освіту не вистачає ні на одних, ні на інших», – написала міністерка на своїй сторінці у Facebook.

Аби усунути цю проблему, вартість навчання на контракті поступово збільшать. Ціна, за словами Новосад, буде «не популярною, зате справедливою» і відповідатиме тим витратам, яких зазнає університет.

Зокрема сьогодні, 3 березня, уряд ухвалив постанову, яка поступово встановлюватиме мінімальну ціну на контракт для 38 найпопулярніших спеціальностей. У 2020 році мінімальна вартість контракту становитиме 60% від держфінансування на 1 студента в університеті, у 2021 – 70% та у 2022 – 80%.

Голова МОН зазначила, що подорожчання стосуватиметься найпопулярніших спеціальностей, серед яких право, економіка, політологія, менеджмент, маркетинг, міжнародні відносини, журналістика, фінанси, дизайн, туризм, готельно-ресторанна справа та інші.

Правило мінімальної вартості на контракт не зачепить інші 83 спеціальності: інженерні, технологічні, гуманітарні, природничі, аграрні і педагогічні науки.

Також Ганна Новосад зазначила, що не у всіх регіонах такий підхід можливий і тому якщо вартість навчання вже становить три середні офіційні зарплати в області чи більше – її не підвищуватимуть.

Нагадаємо, що раніше Держаудитслужба повідомила, що українські заклади вищої освіти необґрунтовано завищують вартість навчання на контрактній основі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук