У Львові у вівторок, 13 лютого, зупинили протиправні роботи у підвалі будинку на вул. Саксаганського, 3, який є пам’яткою архітектури місцевого значення. Майстри, які працювали без дозволів, демонтували стіни шахти ліфта та вибили двері, що може порушити конструкцію будинку, повідомила прес-служба Львівської міськради.
«У підвалі будинку на вул. Саксаганского, 3 працівники намагалися порушити конструкцію між поверхами, власне вибити двері. Ці дії вдалося зупинити. Також на місце події було викликано поліцію. Сьогодні вранці ми комісійно були на місці. Там був збитий замок та встановлений новий замок, щоб не допустити проникнення в підвал», – повідомив заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко.
«Майстри, які проводили роботи у приміщенні підвалу на вул. Саксаганського, 3, ніяких дозвільних документів нам не показали. Також там демонтовані стіни, які очевидно є несучими – там була шахта ліфта і вони демонтували ці стіни», – додала начальниця управління охорони історичного середовища Львівської міськради Лілія Онищенко.
За дорученням міського голови Андрія Садового, юридичний департамент міської ради скерував листи у поліцію, СБУ та прокуратуру з вимогою відреагувати на нищення пам’ятки архітектури та притягнути винних осіб до відповідальності.
«З інформації, яку надало ЛКП, яке обслуговує будинок, власником приміщень у підвалі, де проводили незаконні роботи, є особа на прізвище Сандул. Саме прізвище Сандул фігурує у низці справ щодо незаконних робіт в будинках-пам’ятках архітектури», – повідомила Лілія Онищенко.
Як повідомляв ZAXID.NET, у липні 2017 року суд зобов’язав відновити знищений фасад будинку на вул. Фредра, 7 ТОВ «Монако ЛТД», власницею якого у 2016 році була Ірина Сандул, фігурантка резонансної справи про виведення із комунальної власності Львова десятків приміщень. На час винесення судового рішення власниками ТОВ «Монако ЛТД» уже були Олександр Макаров та Ірина Малькова. Остання є невісткою Людмили Малькової – другої фігурантки масштабної афери з комунальною нерухомістю.
Нагадаємо, у листопаді 2016 року спеціалісти управління комунальної власності Львівської міськради виявили, що десятки комунальних приміщень за шахрайською схемою перейшли у приватні руки. Майно приватизували підприємиці Ірина Сандул та Людмила Малькова. Пізніше суд арештував 24 приміщення із цього списку. Львівській міській раді уже вдалося відсудити кілька незаконно виведених із комунальної власності приміщень.