Суд зобов’язав скандальних підриємців відновити первісний вигляд будинку у центрі Львова

Власники приміщення причетні до гучної афери з комунальною нерухомістю

ЕкономікаЮлія Лавришин, 11 липня 201729636
Суд зобов’язав скандальних підриємців відновити первісний вигляд будинку у центрі Львова
фото ZAXID.NET
У пам'ятці архітектури на вул. Фредра, 7 підприємці самовільно переробили вікна на двері

Галицький районний суд Львова зобов’язав власників нежитлового приміщення у пам’ятці архітектури ХХ ст. на вул. Фредра, 7 відновити зруйнований ними фасад будинку.

Йдеться про будинок 1911 року, який є пам’яткою архітектури місцевого значення. Як повідомляв ZAXID.NET у квітні 2017 року, власники приміщення у ньому зруйнували фасад зі сторони вул. Герцена, зробивши з двох вікон двері. В частині приміщення, судячи з реклами на дверях, облаштовують фаст-фуд. Проте наразі там триває ремонт і двері зачинені.

Як випливає з рішення суду, «консервація, реставрація, реабілітація, музеєфікація, ремонт, пристосування пам'яток місцевого значення здійснюються за наявності письмового дозволу органу охорони культурної спадщини відповідно до його компетенції, на підставі погодженої з ним науково-проектної документації». Однак представник управління охорони історичного середовища Львівської міської ради зазначив у суді, що управління не погоджувало відповідних програм та проектів щодо проведення будівельних робіт по вул. Фредра, 7.

Будинок на вул. Фредра, 7 датований початком ХХ ст. та є пам'яткою архітектури місцевого значення

Відтак суд задовольнив позов Львівської місцевої прокуратури №1 в інтересах Львівської міської ради та зобов’язав власника «відтворити автентичний вигляд кам’яного цоколя (профільовані тяги, що є продовженням підвіконних плит, продухи зі сталевими кованими решітками), поверненути до попереднього вигляду обоє вікон за аналогом збережених автентичних на фасаді».

Як стало відомо ZAXID.NET, власником приміщення є ТОВ «Монако ЛТД», яке належить Олександру Макарову та Ірині Мальковій. Остання є невісткою Людмили Малькової – однієї з фігуранток масштабної афери з комунальною нерухомістю Львова, про яку ZAXID.NET повідомляв у розслідуванні «Афера століття». Чоловік Ірини Малькової Сергій також фігурував у ЗМІ – у червні стало відомо, що він обіймаючи посаду слідчого ДФС у Львівській області та перебуваючи у декретній відпустці по догляду за дитиною, придбав елітний автомобіль Maserati Ghibli S Q4 (2015 р.в.) за 765 тис. грн.

Як йшлося у розслідуванні ZAXID.NET «Схема з усіма відомими», попередньою власницею ТОВ «Монако ЛТД» була інша фігурнатка афери Людмила Сандул.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук