Рядовий львівський податківець купив собі Maserati Ghibli S Q4
Сергій Мальков отримав у подарунок від мами, що фігурує в «Афері століття», 18 об’єктів нерухомості
40-річний співробітник відділу оперативного супроводження адміністрування ПДВ офісу великих платників податків ДФС у місті Львові Сергій Мальков 16 травня цього року придбав автомобіль Maserati Ghibli S Q4 (2015 р.в.) за 765 тис. грн у литовської компанії Autodemas. При цьому він вже тривалий час перебуває у декретній відпустці по догляду за дитиною. Купівля автомобіля відображена у змінах до декларації податківця, що були оприлюднені 3 червня, повідомили «Наші гроші. Львів».
Варто зауважити, що новий автомобіль Maserati Ghibli S Q4 такого року випуску в Україні пропонують за 2,51 млн грн. Автомобіль з пробігом 2014 року випуску – від 1,8 млн грн. За суму, зазначену у змінах до декларації Сергія Малькова, можна придбати лише таке Maserati, яке побувало у дорожньо-транспортній пригоді.
За даними видання, Сергій Мальков є сином Людмили Малькової, яку разом із Іриною Сандул вважають основними вигодонабувачами у «Афері століття» – масштабній афері з крадіжки комунального майна Львова.
За даними декларації Сергія Малькова про майновий стан за 2016 рік, 31 грудня 2016 року він набув у власність 18 приміщень у різних районах містах. Площа приміщень невелика, в середньому 20-30 кв. м. За інформацією держреєстру речових прав на нерухоме майно, більшість із цих приміщень йому подарувала матір Людмила Малькова. Договори дарування були оформлені 7, 8 та 13 грудня 2016 року одним нотаріусом – Уляною Пшеничною. До речі, Пшенична є одним із двох нотаріусів, які у 2016 році оформляли усі угоди по «Афері століття». Ще одна нотаріус – Наталія Загвойська – померла 3 січня 2017 року.
Як повідомляв ZAXID.NET, правоохоронці затримали двох підозрюваних в афері з крадіжки комунального майна, – Артема Шпоту та Сергія Соболя із Луганської області. У середу, 7 червня, Залізничний районний суд Львова обрав їм запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 діб з можливістю внесення застави.
Прокурор Львівської області Юрій Квятківський під час брифінгу у четвер, 8 червня, зазначив, що обидва підозрюваних були тими особами, на кого нотаріуси перереєстровували комунальні приміщення Львова, відомості щодо яких до того ще не були внесені у Державний реєстр речових прав на нерухоме майно.
За його словами, загалом було п’ять осіб, на яких двоє львівських нотаріусів реєстрували комунальні приміщення Львівської міськради. У подальшому ці особи відчужили набуте майно на одного жителя Львова і його фірму, а він перереєстровував їх на кінцевих вигодонабувачів.
За другою схемою, яку використовували зловмисники, для виведення приміщень із комунальної власності вносили їх до статутних фондів підприємств, а потім виводили із них, реєструючи у власність іншим особам.
За даними правоохоронців, із комунальної власності Львова було виведено 25 приміщень, та є підозри щодо можливості відчуження ще 10.